banner124
banner112

Brüksel'de bugünden itibaren maske takmak zorunlu oldu

banner94

Belçika’nın başkenti Brüksel’de bugünden itibaren bütün kamuya açık alanlarda maske takmak zorunlu hale getirildi.

GÜNDEM 12.08.2020, 13:21 12.08.2020, 13:24
Brüksel'de bugünden itibaren maske takmak zorunlu oldu
banner119

Reuters’ın haberine göre artan vakalar nedeniyle 1.2 milyon nüfuslu şehirde parklarda, sokaklarda, alış veriş merkezlerinde ve tüm açık alanlarda maske takılması gerekiyor.

Brüksel’de geçen hafta her 100 bin kişide ortalama 50 vaka kaydedildiği belirtilmişti.

Brüksel, Avrupa’da koronavirüsten en çok etkilenen şehirler arasında.

Sciensano'nun açıkladığı son istatistiklere göre, Belçika'da toplam vaka sayısı bir önceki güne göre 388 artarak 75 bin 8'e yükseldi. 2 ile 8 Ağustos'u kapsayan haftada günlük ortalama vaka sayısı ise bir önceki haftaya kıyasla yüzde 12 yükselerek 604 oldu.

Belçika'da salgının başından bu yana 9 bin 885 kişi hayatını kaybetti.

Öte yandan, Belçika demiryolu işletmesi SNCB, ülkede artan vakalar ve sahil kentleriyle kasabalarında havanın ısınmasıyla artan yoğunluk üzerine bu yerlere yapılan seferlerin hafta sonunda azaltılacağını duyurdu.

Ülkenin birçok yerinden serinlemek için deniz kenarına giden Belçikalılar, sahil bölgelerinde özellikle hafta sonlarında nüfusun artmasına neden olmuş, buralardaki yoğunluk nedeniyle bulaşma riskinin arttığı belirtilmişti.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
 

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@