banner124
banner112

Bodrum'da porsiyonu 48 euroya liraya satılan döner Hollanda ve Belçika medyasında

banner94

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, bir porsiyon dönerin 48 euroya, yani yaklaşık 370 liraya satılması, Hollanda ve Belçika medyasında geniş yer buldu.

GÜNDEM 01.07.2020, 14:34
Bodrum'da porsiyonu 48 euroya liraya satılan döner Hollanda ve Belçika medyasında
banner119

İki ülkedeki çok sayıda medya organında, "Bir porsiyon kebap 48 euro" başlığıyla duyurulan haberlerde, Türkiye'deki yiyecek içecek sektörününün, umutsuzca tatil sezonunun maddi hasarını telafi etmeye çalıştığı belirtildi.

Bodrumda'daki lüks restoranlarda bir fincan "duble espresso"nun 8 eurodan satıldığı belirtilen haberlere göre, ilçedeki diğer işletmelerde de durum farklı değil. Bir otel, denize dalış için 70 euro talep ederken, açık büfe yemek için de 45 euro isteniyor.

Haberlerde, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın, işletmecilerin müşterileriden yüksek miktarda hesap almasını sorun olarak görmediği vurgulandı.

Belediye Başkanı Aras, Bodrumda'daki işletmelerin uyguladığı yüksek fiyatlara ilişkin eleştirileri, "Turistlerin cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz. Bu serbest piyasa ekonomisi. Burası turizm memleketi ve dünyanın en zengin insanları buraya geliyor" diye yanıtlamıştı.

Hollanda ve Belçika'da ekmek arası döner 3 eurodan başlayan fiyatlarla satılıyor. Patates kızartması, salata ve sosuyla birlikte servis edilen porsiyon dönerin satış fiyatı ise 6-10 euro arasında.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız

-

banner123
Yorumlar (5)
Hilmi Sarı 1 yıl önce
haksız kazanç Haram Olsun vatan hainleri devlet düşmanları millet düşmanları
Samsa 1 yıl önce
gitmesinler kardesim bu millet yam yam gibi avrupa otursun evinde bu turklerde birbirini yesin bukadar haksizligin oldugu tek yer turkoye
Mustafa pekmezci 1 yıl önce
Kendi vatandaşına bile farklı fiyat çeken esnaflar var malesef denetim yok olsada bir hafta önceden mediha aracılığıyla duyuruluyor felan yerde yarın denetleme olacak diye.
Hüsnü Bayraktar 1 yıl önce
Türk milleti adam olmaz, altın yumurta veren tavuğu keser yer. Avrupalı da Yunanistan a, Tunusa, gider
Emenike 1 yıl önce
bu resmen Türkiye turizmine balta vurmak için kasıtlı yapılmış reklam edilmiş bir uygulamadır bence.
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@