banner76

'Biz de tel örgü çekeceğiz'

Hırvatistan Dışişleri Bakanı Miro Kovac, daha iyi bir yaşam umuduyla Avrupa ülkelerine ulaşmaya çalışan sığınmacı akınına karşı ülkesinin ha

GÜNDEM 02.09.2016, 18:02 02.09.2016, 18:02
'Biz de tel örgü çekeceğiz'
Hırvatistan Dışişleri Bakanı Miro Kovac, daha iyi bir yaşam umuduyla Avrupa ülkelerine ulaşmaya çalışan sığınmacı akınına karşı ülkesinin hazırlıklı olduğunu ifade ederek, "Bugüne kadar tel örgü çekme ihtiyacı duymadık. Yeni bir sığınmacı akınının yaşanması durumunda biz de tel örgü çekeceğiz." dedi.

Başkent Zagreb'de bir toplantıya katılan Kovac, burada yaptığı açıklamada, Avrupa'daki sığınmacı krizinde beklenen yeni sığınmacı akınını değerlendirdi.

Hırvatistan'ın sığınmacı krizinde sadece geçiş ülkesi olabileceğini belirten Kovac, ülkesinin bugüne kadar Avusturya, Slovenya, Sırbistan ve Makedonya ile yaptığı işbirliğinde üzerine düşen tüm sorumluluğu yerine getirdiğini kaydetti.

"Hırvatistan göç ülkesi olmayacaktır"
Kovac, "İlgili ülkelerle işbirliğimizi olası durumlarda yeniden canladırmaya hazırız. Geçtiğimiz dönemde iyi işler yaptık ancak Hırvatistan göç ülkesi olmayacaktır." diye konuştu.

Sığınmacı krizi kapsamında oluşacak yeni akına hazırlıklı olduklarını da dile getiren Kovac, "Bugüne kadar tel örgü çekme ihtiyacı duymadık. Yeni bir sığınmacı akınının yaşanması durumunda biz de tel örgü çekeceğiz." ifadesini kullandı.

Muhabir: Stipe Mayiç,Lejla Bıogradlıja

AA
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@