banner84

Avrupa’da Türk Konsolosluklarından Koronavirüse karşı önlem

Bilindiği üzere, COVID-19 olarak tanımlanan korona virüsünün hızla yayılmasını önlemek adına dünya genelinde bazı tedbirler alınmaktadır.

GÜNDEM 22.03.2020, 17:25
Avrupa’da Türk Konsolosluklarından Koronavirüse karşı önlem

Avrupa’da, büyük şehirlerde bulunan çeşitli Türk konsoloslukları, korona virüsün yayılmasını önlemek adına bazı tedbirler alma kararı aldı.

Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde bulunan Türkiye Cumhuriyeti başkonsoloslukları, koronavirüs ile alakalı aldıkları tedbirleri kamuoyuna duyurdu. 

Yapılan açıklamalarda, konsolosluk binalarının içerisine sadece işlem yaptıracak kişilerin alınacağı, refakatçi olarak gelen kişilerin ise kabul edilmeyeceği duyuruldu. “Hastalığı bulunan veya kendini rahatsız hisseden ziyaretçilerin ise Başkonsolosluk binasına girmemeleri rica olunur.” ifadeleri kullanıldı. 

Hastalık belirtisi gösteren (kronik öksürük, yüksek ateş) ziyaretçilerin de kabul edilmelerinin mümkün olamayacağının açıklandığı duyuruda, “Bu belirtileri gösterip bina içerisinde bulunanlar bina dışına davet edilecektir.” ifadeleri yer aldı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@