Avrupa’da tur operatörleri ve havayolu şirketleri biletleri iade etmemekte direniyor

banner94

Seyahat şirketleri ve havayolu şirketleri iptal edilen seferlere ait bilet ücretlerini geri ödeme yerine yolcuları seyahat çeki almaya ya da biletleri ileri bir tarihe ertelemeye zorluyor.

GÜNDEM 18.07.2020, 18:12
Avrupa’da tur operatörleri ve havayolu şirketleri biletleri iade etmemekte direniyor

Koronavirüs dolayısıyla iptal edilen uçak seferlerinin ücretlerinin geri ödenmesinde büyük sıkıntılar yaşanıyor. Avrupa Birliğinin, seyahat şirketleri ve havayolu şirketlerini ücretleri ödemeye mecbur tutmasına rağmen şirketler ücret ödeme yerine yolcuları seyahat çeki almaya ya da biletleri ileri bir tarihe ertelemeye zorluyor.

Ücretlerini almakta ısrar eden yolcuların ödemesi ise geciktiriliyor. AB ücretlerin ödenmesinin en az 15 gün içinde tamamlanmasını öngörürken şirketler ödemeyi en erken iki ayda yapıyor ya da dahada geciktiriyor.

Bilet ücretlerinin iadesini isteyen yolcular iadelerin nasıl yapılacağı veya bu konuda gecikme olduğunda ne yapılması gerektiğini öğrenmek istediğinde ise şirketlerin müşteri temsilciliklerinde muhatap bulmakta zorlanıyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız

Kaynak: Camia

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@