Atmaca: Bu organizeye izin veren kendisi provokatördür

banner94

Eski adı ile UETD olan Hollanda UİD Başkanı Turan Atmaca, Rotterdam'da Lale Cami önünde İslam ve Göç karşıtı PEGİDA tarafından yapılması planlan

GÜNDEM 06.06.2018, 23:28 06.06.2018, 23:28
Atmaca: Bu organizeye izin veren kendisi provokatördür
banner119
Eski adı ile UETD olan Hollanda UİD Başkanı Turan Atmaca, Rotterdam'da Lale Cami önünde İslam ve Göç karşıtı PEGİDA tarafından yapılması planlanan domuz etli mangal eylemi için '' bu organizeye izin veren zihniyet zaten kendisi provokatördür '' diyerek vatandaşları sağduyulu olmaya davet etti.

İftar saatlerinde cami önlerinde domuz etli mangal eylemi planlayan PEGİDA'ya bir çok belediye yasak getirirken, Rotterdam belediyesinin izin vermesi Hollandalılar da dahil bir kesim tarafından tepki çekti.

Dün Laleli cami yönetimi vatandaşlara '' provokasyona gelmeyin '' uyarısında bulunarak bir basın bildirisi yayımlamıştı. Konuyla ilgili bir duyuru da UİD başkanı Turan Atmaca'dan geldi.

Turan Atmaca'nın vatandaşlara duyurusu:

Değerli Hollandalı Türk kardeşlerime duyurulur.

Yarın iftar öncesi Rotterdam laleli camisi önünde yapılacak olan,domuz mangal gösterisine sağduyulu olalım. Provokatörlerin istedikleri bizlerin işin içine çekmektir. asla ve asla bizler hiçbir yerinde olmamız gerekiyor.Bu organize ye izin veren zihniyet zaten kendisi provokatördür. Allah hidayet nasip etsin. Anlayan anlamıştır. Ne yazıkki bugünkü dünyamızda da Abu cehiller çok.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@