banner84

Almanya’da vakit Namazları Cemaatle kılınmayacak

Çin’de ortaya çıktıktan kısa bir süre  sonra bütün dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsü salgınının ardından Camilerde yeni önlemler alınmaya devam ediliyor.

GÜNDEM 15.03.2020, 20:46
Almanya’da vakit Namazları Cemaatle kılınmayacak

Çin’de ortaya çıktıktan kısa bir süre  sonra bütün dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsü salgınının yeni merkez üssünün Avrupa kıtası olduğu Dünya Sağlık Örgütü tarafından açıklanmış bulunmaktadır.

Salgının direkt toplumumuzu tehdit edecek bir boyut kazanması, Federal Hükümet ve yerel otoritelerin tavsiye ve telkinleri ile gelişen şartlar ve ihtiyaçlar doğrultusunda, yeni  bir takım tedbirlerin daha alınması zaruretini doğurmuştur.

Bu bağlamda, Diyanet İşleri Türk-İslam Birliğine (DİTİB) bağlı camilerimizde, bugünden itibaren ikinci bir duyuruya kadar, vakit namazlarının cemaatle kalınmamasının uygun olacağı mülahaza edilmiştir. Bununla birlikte bu süreçte şimdilik, gerekli hijyen ve dezenfeksiyon şartları yerine getirilmesi kaydıyla, camilerimiz bireysel ibadete açık tutulacaktır.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@