banner124
banner112

AA'nın 'Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi' kitabı

banner94

KAYSERİ (AA) - Anadolu Ajansının (AA), 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kronolojisi ve sonrasında yaşananları içeren "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe

GÜNDEM 30.07.2016, 02:12 30.07.2016, 02:12
AA'nın 'Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi' kitabı
banner119

KAYSERİ (AA) - Anadolu Ajansının (AA), 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kronolojisi ve sonrasında yaşananları içeren "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabı, Kayseri ve Sivas'ta "demokrasi nöbeti" tutan vatandaşlara dağıtıldı.

Darbe girişiminde yaşanan tüm gelişmelerin, AA muhabirlerinin anlık haberleri ve olay anındaki fotoğraflarıyla kronolojik bir sıraya göre derlendiği kitaba, Kayseri'de Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kitabın dağıtıldığı standa gelen Vali Süleyman Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı, kitabı inceledi. Vali Kamçı ve eşi vatandaşlara kitabı dağıttı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kitaplar kısa süre tükendi.

- Sivas

Sivas'ta da vatandaşlar Sivas Valiliği önünde dağıtılan kitaba yoğun ilgi gösterdi.

Kitap dağıtımına katılan Sivas Valisi Davut Gül, yaptığı açıklamada, kitabın hazırlanmasında emeği geçenleri tebrik etti.

Kitabın tarihe not düştüğüne dikkati çeken Gül, "Anadolu Ajansının olayın ilk gününden itibaren kayıtlarını bu kitap haline getirmesini çok önemsiyoruz, tebrik ediyorum." dedi.

Gül, her ilde buna benzer kitaplar hazırlanması gerektiğini belirtti.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise güzel bir çalışma ortaya koyan AA yetkililerine teşekkür etti. 15 Temmuz'da ülkenin çok önemli bir süreç yaşadığını anımsatan Aydın, "Gerçekten bu milletin belki kenetlenmesine vesile oldu. Ama bu ülkeyi adeta parçalara bölmek isteyenler, demokrasimizi kesintiye uğratmak isteyenlere vatandaş ve millet olarak fırsat vermedik. İşte bunu en iyi şekilde anlatan ve yansıtan kaynak eser ortaya koymuşsunuz." diye konuştu.

Aydın, milletin gerektiği zaman canını nasıl ortaya koyabileceğinin, tankların önüne nasıl kendisini atabileceğinin belge şekline dönüştürülmesinin ayrı bir fedakarlık olduğunu vurguladı.

Vali Gül ve Belediye Başkanı Aydın, daha sonra "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabını vatandaşlara dağıttı.

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@