Uzun süredir yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle yoğun bakımda olan Türkiye’nin önemli spor yazarlarından gazeteci ve yorumcu Hıncal Uluç, 83 yaşında hayatını kaybetti.  

Uluç'ın yaşamını yitirdiğini, gazeteci Faik Çetiner sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıkladı.

Hıncal Uluç, sağlık sorunları nedeniyle 8 Temmuz'da yoğun bakıma alınmıştı.

Uluç, taburcu edilmesine karşın durumunun yeniden ağırlaşması üzerine yoğun bakımda gözetim altına alınmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Uluç için taziye mesajı yayımladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 83 yaşında hayatını kaybeden gazeteci, yazar ve spor yorumcusu Hıncal Uluç için başsağlığı mesajı yayımladı.

Hıncal Uluç kimdir?
Hıncal Uluç, 1 Kasım 1939'da Kilis'te dünyaya geldi. Subay olan babası Fuat Uluç 2. Dünya Savaşı sırasında Bulgaristan sınırında görevli olması nedeniyle, 3 yaşına kadar anneannesi ve teyzesi tarafından büyütüldü.

Babasının tayinleri nedeniyle Bandırma'da başladığı ilkokulu 1950'da Kilis'te bitirdi. Ankara Kurtuluş Lisesi'nden mezun olduktan sonra önce İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde, ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğrenim gördü.

Gazeteciliğe 17 yaşında Hürriyet Partisi'nin yayın organı Yenigün gazetesinde başladı, gazetenin spor sayfasını hazırladı. Oktay Kurtböke, Güneş Tecelli, Başkurt Okaygün, Kurthan Fişek, Güngör Sayarı, Ercan Tan gibi isimlerle birlikte çalıştı.

Uluç, 1967'de Mamak Muhabere Okulu'nda askerliğini tamamladıktan sonra , başta Mehmet Ali Kışlalı olmak üzere eski Yenigün ekibinin çıkardığı Yankı gazetesinde çalışmaya başladı.

Cumhuriyet gazetesinde de haftada iki gün spor yazıları yazdı.

1990 yılından bu yana Sabah gazetesinde yazan Uluç, son olarak ayrıca A Spor'da yayımlanan Hıncal Uluç ile Baş Başa programında spor yorumculuğu yapıyordu.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş