Türkiye turizmine sosyal medya desteği

Turizm sektörü bu krizden çıkış yollarını ararken Türkiye sevdalıları da kendilerine göre çözümler üretiyor. İki gün önce sosyal medya da

EKONOMİ 12.04.2016, 13:37 12.04.2016, 13:37
Türkiye turizmine sosyal medya desteği
Turizm sektörü bu krizden çıkış yollarını ararken Türkiye sevdalıları da kendilerine göre çözümler üretiyor.

İki gün önce sosyal medya da başlatılan ve bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş bir kampanya ile Türk Turizminin üstünde dolaşan karabulutlar aralanmaya çalışılıyor.

Sosyal medya kullanıcılarından her gün sayfalarında 4 Türkiye fotoğrafı paylaşılmasını istenen kampanya, Son Medya yazarlarından Saadet Koral tarafından başlatıldı.

Kampanya ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Koral; “Tatil sezonu başlamıştır. .
Türkiyemizi seven herkes sosyal medya hesabından günde en az bir defa ülkemizin farklı turizm yerlerinden 4 fotoğraf paylaşmasını istiyoruz.
Tüm sezon boyunca bunu yaparsak Türkiye'nin Turizmde sekteye uğramasını isteyenlerin inadına, Türkiye’ye gitmeyin kampanyalarına karşı oluşturmaya çalışılan algıyı bu şekilde büyük ölçüde engelleyeceğimize inanıyorum. Bombalar dünyanın her yerinde patlıyor. Terör sadece Türkiye’nin sorunu değildir. Korkmadığımızı, en büyük gücün halkın sesi olduğunu tüm dünyaya göstermek için böyle bir kampanya başlatmış bulunuyoruz. Fotoğraf bulamayanlar bizim paylaşımlarımızı paylaşabilir hashtag yapabilir “ dedi.
Bu sessiz ama anlamlı ve ses getirecek kampanyaya katılmak için:

#‎BirBaskadirBenimMemleketim‬
‪#‎TatilİcinTürkiye‬
‪#‎OpVakantieNaarTurkije‬
‪#‎OnVacationToTurkey‬

©SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@