banner84

Sigorta firmalarından ekstra zam sinyali

banner94

Sağlık Sigortaları Vakfı ZN 2017 yılında primlere yapılacak olan zamlarla ilgili açıklamada bulundu. Hükümetin sağlık primlerinde maksimum 3,50 eur

EKONOMİ 21.09.2016, 19:27 21.09.2016, 19:27
Sigorta firmalarından ekstra zam sinyali
banner105
Sağlık Sigortaları Vakfı ZN 2017 yılında primlere yapılacak olan zamlarla ilgili açıklamada bulundu. Hükümetin sağlık primlerinde maksimum 3,50 euro artış olacağını aktarmasına değinen ZN, zamların hükümetin aksine daha fazla olabileceğinin sinyalini verdi.

Son yıllarda sigorta kurumlarının elde edilen karın bir kısmını primlerde artış yaşanmaması için kullandığı belirtildi. Bu yöntemin geçici olarak primlere yansıyacağını ve önümüzdeki yıllarda sigorta kurumlarının aynı yönteme devam edip etmeyeceğinin henüz netlik kazanmadığını bildiren ZN, primlerin ne kadar artış göstereceğinin firmaların vereceği karara bağlı olduğunu vurguladı.

ZN, katkı payının (eigen risico) yükseltilmesinden yana olmadığını bildirdi. Katkı payına yapılacak olan zammın özellikle kronik rahatsızlığı olan vatandaşları zora sokacağını belirten ZN, ''indirime gidilmesinde fayda var '' dedi.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@