banner84

BKR'e bildirilmeyen kalmayacak

banner94

Bankalarda 500 euronun üzerinde olan kredi limitlerinin bildirildiği BKR'e artık 250 eurodan itibaren başlayan limitlerin kayıt edilmesi zorunlu hale getir

EKONOMİ 19.10.2016, 18:50 19.10.2016, 18:50
BKR'e bildirilmeyen kalmayacak
banner105
Bankalarda 500 euronun üzerinde olan kredi limitlerinin bildirildiği BKR'e artık 250 eurodan itibaren başlayan limitlerin kayıt edilmesi zorunlu hale getiriliyor. Başlatılacak olan bu uygulamaın vatandaşın özellikle ihtiyaç kredisi, lease ve konut kredileri gibi durumlarda alabilecekleri miktarı olumsuz yönde etkileyeceği bildirildi.

Online alışveriş mağazaları, mağaza kredi kartları ve genel kredi kartlarının da 250 eurodan başlayan miktarların artık BKR'e bildirileceği bilgisi verildi. Banka limitleri 3 ay sonra kapatılabiliyorken yeni uygulama ile birlikte bu sürenin de 1 aya düşürüşeceği açıklandı.

BKR'ın bu kararı, kişilerin küçük miktarda olup daha sonra biriken borç sorunlarlına dönüşmemesi için aldığı ve bu sayede borç sorunlarının daha kolay kontrol ediilip büyümeden sorunların çözülebileceği yönündeki düşünceyle tasarlandığı aktarıldı.

İNG bankasının müşterilerine gönderdiği bildiride, '' limitinizi kullanmasınız bile, eksiye girmeyen kişileri de artık BKr'e bildirmemiz zorunlu hale getirilmişti '' ifadesi dikkat çekiyor.

Alınan bilgilere göre yeni uygulama başladığında 3,5 milyon kişi BKR'e bildirlecek.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@