Babasına bakmaya geldi 5 firma açtı

Almanya’ya 1990 yılında hasta olan babasına bakmak için gelen Aksaraylı Mehmet Kocagöl (49) 1997 yılında sıva firması açarak başladığı iş hay

EKONOMİ 19.10.2016, 17:33 19.10.2016, 17:33
Babasına bakmaya geldi 5 firma açtı
Almanya’ya 1990 yılında hasta olan babasına bakmak için gelen Aksaraylı Mehmet Kocagöl (49) 1997 yılında sıva firması açarak başladığı iş hayatında inşaat sektöründe hizmet veren 5 firma sahibi oldu. Türkiye’de liseyi bitirdikten sonra babasının hasta olması dolayısıyla Almanya’ya ona bakmaya gelen Kocagöl, “Türkiye’de okurken inşaatlarda sıvacılık yapmıştım. 1997 yılında sermaye gerektirmeyen sıvacılık işi için ilk firmamı kurdum” diyerek iş hayatındaki yükselişini anlatıyor. Rüsselsheim kentinde yaşayan ve işlerini devam ettiren Kocagöl, Almancayı kendi çabaları ile öğrendiğini, kursa gitmediğini ifade ediyor. Kocagöl, “Ilk firmamı açtıktan sonra işlerimi geliştirdim ve şimdi anahtar teslim binaların yapımı, alımı, satımını da içeren 5 firma ile inşaat sektöründe hizmet veriyorum. Özellikle Almanya’da yetişen gençlerden kendilerine hedef koymalarını, vizyonlarını dar tutmamalarını istiyorum” diye konuşuyor.

‘YÖNETİCİ OLMAMIZ LAZIM’

Çok iyi çevre araştırması yapıp konunun uzmanlarına danışarak korkmadan büyük projelere el atan gençlerin başarıyı yakalayacağını ifade eden Kocagöl, “Bu ise başladığımda evime ekmek götüremedigim günler oldu. Ben geleceğe umutla baktım ve cesaretle işimi bulunduğum noktaya taşıdım. Gençlerimiz de bunu başarabilir. Yönetilen değil yönetici konumunda olmak için çalısmalıyız” sözleriyle, deneyimlerini paylaşıyor.

Kadir İNCE / RUSSELSHEIM
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@