Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan AK Partinin seçim beyannamesinde gurbetçileri de yakından ilgilendiren vaatler verdi.

Dün gerçekleştirilen programda açıklanan vaatlerden gurbetçileri ilgilendiren kısımlar şu şekilde sıralandı:

Yurt dışı telefonlarda kullanım süresi uzuyor
“Yurt dışından getirilen mobil cihazların Türkiye’de kayıtsız kullanım süreleri yurt dışında yerleşik vatandaşlar için 120 günden 180 güne çıkacak.”

Yurt dışından gelen otomobillerde 185 gün şartı 30 güne düşüyor
“Geçici ithalat kapsamında Türkiye’ye getirilen araçların 730 günlük kalma süresini tamamladıktan sonra tekrar Türkiye’ye getirebilmesi için, yurt dışında en az 185 gün kalma şartını 30 güne düşüreceğiz.”

Gurbetçilere THY önceliği
“Yurtdışındaki vatandaşlarımızın tatil dönemlerinde ülkemize Türk Havayolları ile gelip dönebilmelerini sağlamak öncelikli hedeflerimizden biri olacaktır.”

Emeklilere çalışma hakkı
“Yurt dışı borçlanması yoluyla emekli olanlara yurt dışında tam zamanlı çalışma hakkı tanınacak.”

Askerlikte yeni düzenleme
“Yurt dışında yaşadıkları ülkelerde askerlik yapan çifte vatandaşların ikili anlaşmalar çerçevesinde askerlikleri Türkiye ‘de de tanınacak.”

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.