Bu hafta pazartesi günü Almanya’dan gelen ve Bulgaristan üzerinden Irak’a giden bir tırında beyan edilmemiş yaklaşık yarım milyon sterlin ele geçirildi.

Kapitan Andrevoo gümrük polisince yapılan açıklamada Almanya’dan geldiği belirtilen Türk plakalı aracın kontrol noktasına geldiği, sürücünün “beyan edilecek bir şey yok” ifadesine karşı aracın kontrole alındığı belirtildi.

Yapılan detaylı arama sırasında, tırın soğutuculu olan dorse kısmında ve sürücü kabinindeki gösterge panelinde, içinde 5, 10, 20 ve 50 sterlinlik banknotlar halinde özel poşetler içine saklanmış, yaklaşık yarım milyon sterlin ele geçirildi.

Bulgar gümrüğünden yapılan açıklamada ortaya çıkartılan toplam 531.315 İngiliz Sterlinine el konulduğu belirtildi.

Haskovo Bölge Savcılığı - Svilengrad Bölge Departmanı nezaretinde soruşturma yapan bir gümrük müfettişi, 36 yaşındaki Türk vatandaşı sürücü D.K. hakkında soruşturma başlattı. Sürücünün 72 saat gözaltında tutulduğu belirtildi.

sn1-1

Kaynak: Bulgaristan Ulusal Gümrük Birimi

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın