Transavia uçağa alınan el bagajları için ek ücret almaya başlayacağını duyurdu. Şirketin web sitesinde yer alan bilgide kabin bagajları ile ilgili düzenlemede değişiklik yapıldığı ve 3 Nisan 2024 tarihinden itibaren yolcuların ek ücret ödemesi gerekeceği belirtildi.

Belirtilen tarihten önce uçuş yapacak veya rezervasyon yapan yolcular kabin bagajı için ücret ödemeyecek ancak 3 nisandan sonraki uçuş rezervasyonlarında maksimum 55 x 35 x 25 santimetreye kadar boyutlara sahip kabin bagajı için 10 euro ek ücret alınacak.

Dizüstü bilgisayar çantası, küçük sırt çantası veya 40 x 30 x 20 santimetreye kadar olan el çantası şeklindeki bagajlar yine ücretsiz olacak.

Transavia el bagajı için ücret talep eden ilk havayolu şirketi değil. Daha önce de WizzAir, RyanAir ve EasyJet gibi diğer ekonomik havayollarından bu yönde kararlar gelmişti.

Transavia’nın bu kararı yolcular arasında tepkiye neden oldu. Sosyal medya platformu X üzerinden yapılan paylaşımlarda kararın “skandal” olduğu belirtildi. Bazı kişilerse “Bundan sonra ucuz yolculuk için Almanya’yı tercih edeceğim” yorumları yaptı.

Transavia ise bu kararın, yolcuların daha hızlı uçağa binmelerini sağlamak için alınan bir önlem olduğunu ve bu yöntemle gecikmelerin en aza indirileceği savunmasını yaptı.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.