banner112

Belçika'da 18 yaş üstü vatandaşların yüzde 70'ine ilk doz aşı yapıldı

BELÇİKA 23.06.2021, 19:21
Belçika'da 18 yaş üstü vatandaşların yüzde 70'ine ilk doz aşı yapıldı

Belçika'da yetişkin nüfusun yüzde 70'i COVID-19'a karşı aşılandı. Ülkede aşı kampanyasının hızlanmasıyla vaka sayıları da son günlerde hızla düşüyor. Günlük yeni vaka sayısı 433'e geriledi.

Belçika Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsünün verilerine göre, ülkede yaşayan 18 yaşından büyük yaklaşık 6,5 milyon kişiye ilk doz aşı uygulandı. Böylece yaklaşık 11,4 milyon nüfuslu ülkede yetişkinlerin yüzde 70,2'si aşılanmış oldu.

İki doz aşı yapılan kişi sayısı ise 3,6 milyona ulaştı. Bu da yetişkin nüfusun yüzde 39,2'sine karşılık geliyor.

Aşılama ile vaka sayıları düşüyor

Ülkede aşı kampanyasının hızlanmasıyla vaka sayıları da son günlerde hızla düşüyor. Günlük yeni vaka sayısı 433'e gerilerken hastanelerde COVID-19 tedavisi gören kişi sayısı 450'ye indi. Bu kişilerin 184'ü yoğun bakımda tutuluyor.

Son sayılarla Belçika'da bugüne kadarki toplam vaka sayısı 1,1 milyon, COVID-19'dan hayatını kaybedenlerin sayısı 25 bin 144 oldu.

Belçika hükümetinin aşılamaların hızlanması ve vakaların azalmasıyla birlikte salgın tedbirlerinde daha fazla gevşemeye gitmesi bekleniyor.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (2)
H. Çiçek 8 ay önce
Gerçekten cok memnün kaldım, professıonel ve güvenilir bi firma. Gülhan hanım gerçekten teşekkürler yardımınız için. Saygılarımla, Hüseyin Çiçek
Emel Taş 8 ay önce
Hollanda da ve Turkiyede emlak sektöründe kendisinden başarı ile söz ettiren Gulhan hanim kendi firmasi olan Oost west Makelaar ve Evim Turkiyem ile Turkiyede birbirinden müthiş ve basarili projelere imza atti. Tavsiye etiğim tek adres.
Ben cok memnun kaldim başarılarının devamini diliyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@