Avrupa Trafik Polisleri Birliği RoadPol tarafından organize edilen “2024 ROADPOL Hız Maratonu” denetim haftası 15 Nisan’da başladı. Sabahın erken saatlerinde başlayan kontroller 21 Nisan’a kadar devam edecek. Hafta boyunca Hollanda, Almanya ve Belçika’da dahil 29 ülkede, farklı noktalarda hız kontrolleri gerçekleştirilecek. 

Haftanın en yoğun günü 19 Nisan Cuma günü yaşanacak. O gün tüm ülkelerde 24 saatlik kontroller gerçekleştirilecek. 

Avrupa genelinde düzenlenen trafik kontrolü haftasına aralarında Hollanda, Belçika ve Almanya trafik polislerinin de olduğu binlerce polis katılacak. Polisler aktif olarak trafik kontrol noktalarında bulunacak, ayrıca belirlenen hem şehir içi hem de otoyollardaki noktalara mobil radarlar yerleştirilecek. 

2024 Roeadpol Hız Maratonu haftası dolayısıyla tüm Avrupa ülkelerinde, ülkelerin belirlediği hız sınırına göre normal kontroller devam edecek, kazaya meyilli bölgeler ve okul çevreleri gibi bazı özel noktalara ek radarlar yerleştirilecek. 

Hollanda’da hangi bölgelerin bu maratona dahil olduğu belirtilmedi. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen hız maratonunda Midden-Nederland bölgesinde 3 binden fazla trafik ihlali tespit edildi ve 44 kişinin ehliyetine el konuldu.

Almanya’da bir Türk taksici bulduğu para dolu çantayı sahibine teslim etti Almanya’da bir Türk taksici bulduğu para dolu çantayı sahibine teslim etti

Avrupa'da her yıl aşırı hız nedeniyle meydana gelen yaklaşık 25 bin ölümlü trafik kazası yaşanmakta.
©Sonhaber.eu 

Fotoğraf: RoadPol

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.