Almanya’nın Krefeld kentinde şehir yönetimi ile Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Yunus Emre Camisi yetkilileri arasında Cuma günleri ezanın hoparlörden okunması için protokol imzalandı.

Cami yönetiminin sosyal medya platformu Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda “Krefeld Belediyesi ile Union teşkilatı olarak uzun süredir müzakere ettiğimiz Cuma vakitlerinde ezanımızı dışarıdan okunması için protokolü bu gün belediyeye Başkanımız sayın Frank Meyer ile imzalayarak yürürlüğe koyduk.” ifadesine yer verildi.

Krefeld 01

Paylaşımda Krefeld Belediye Başkanı Frank Meyer'in makamında gerçekleşen imza törenine ait fotoğraflarla birlikte hoparlörden ilk ezanın 3 Mayıs Cuma günü okunacağı belirtildi.

Almanya'da kundaklanan binada biri Türk 3 kişi can verdi Almanya'da kundaklanan binada biri Türk 3 kişi can verdi

krefeld 02

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.