Almanya’dan Türkiye’ye gitmek için yola çıkan kargo minibüsü Bulgaristan’ın Kapitan Andrevo sınır kapısından geçerken yüklü miktarda beyan edilmemiş nakit para ile yakalandı. Minibüsün Türk şoförü hakkında yasal işlem başlatıldı. Bulgar yetkililer Kapitan Andreev sınır kapısında bu yıl ele geçirilen en büyük miktar olduğunu açıkladı.

Bulgar yetkililerin yaptığı açıklamaya göre Almanya’dan hareket eden kargo minibüsü 7 Temmuz 2023 tarihinde Bulgaristan sınırından Türkiye’ye geçeceği sırada kapsamlı denetime alındı. Bir Türk vatandaşı tarafından kullanılan kargo minibüsünde yapılan incelemede, aracın kapılarındaki boşluklarda ve kargo bölmesinin duvarlarının içine naylon poşetler halinde saklanmış çok miktarda euro banknotlar bulundu.  

Yetkililerin yaptığı sayımda ele geçirilen paranın toplam 901.590 euro olduğu belirtildi. Ele geçirilen paraya el konuldu.

bulgaristan kapitan andrevo 01

Olayla ilgili olarak, Haskovo - Svilengrad Bölge Savcılığının gözetiminde TD Burgaz Gümrüğünden soruşturma gümrük müfettişi tarafından soruşturma başlatıldı.

©Sonhaber.eu 

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.