Münih Gümrük Soruşturma Bürosu tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul’a gitmek için Münih havalimanına gelen bir yolcu, içinde 1,4 milyon euro nakit bulunan iki bavulla yakalandı. Adam gözaltına alınırken, paraya da el konuldu.

Gümrük memurlarını bile şaşkına çeviren olay 27 Aralık 2023 tarihinde gerçekleşti. Havalimanına gelen, Iran asıllı ve Almanya vatandaşlığı bulunan 44 yaşındaki bir adam, bavullarını teslim etti. Rutin olarak Xray cihazından bavulları kontrol eden bir görevli ise cihazda gördüğüne inanamadı. İki bavul da para ile doluydu. Paraları fark eden görevli derhal yolcuyu durdurmaları için Gümrük yetkililerine haber verdi.

Bavulların kime ait olduğu bilindiği için alanda yapılan aramada yolcu, uçağa binmeden yakalanabildi. Yapılan sayım sonrasında bavulların içinde 1 milyon 400 bine yakın nakit olduğu anlaşıldı.

Savcının talebi üzerine Landshut bölge mahkemesindeki bir soruşturma hakimi, Münih bölgesinde yaşayan şüphelinin kara para aklama iddiasıyla gözaltına alınmasına,  paraya ve yolcunun iki cep telefonuna el konulmasına karar verdi. 

Münih Gümrük Soruşturma Ofisi müfettişleri aynı gün gümrük müfettişleri 44 yaşındaki şahsın Fürstenfeldruck bölgesindeki dairesinde yaptığı aramada küçük miktarlarda nakit para ve bir para sayma makinesi ele geçirdi.

Geldkoffer27.12.2023 (1)Kofferrot_1 (1)

©Sonhaber.eu

Fotoğraf: Münih Gümrük Soruşturma Bürosu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.