Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), konut fiyatlarının 2024 yılının ilk çeyreğinde düşmeye devam ettiğini açıkladı. Destatis verilerine göre, bu yılın ocak –mart döneminde fiyatlar, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,7, geçen yılın son çeyreğine göre ise yüzde 1,1 düştü.

İstatistik ofisi açıklamasında, 2022 yılında yaşanan zirveden sonra konut fiyatlarının art arda altı çeyrek düşüş yaşadığını vurgulandı.

Açıklanan  verilere göre bu yılın ilk çeyreğinde Berlin, Hamburg, Münih, Köln, Frankfurt, Stuttgart ve Düsseldorf'ta daire fiyatları yüzde 4,6, bahçeli ev fiyatları ise yüzde 9,7 geriledi.
©Sonhaber.eu

Almanya'da oturum izni reddedilen Türk vatandaşı canına kıydı Almanya'da oturum izni reddedilen Türk vatandaşı canına kıydı

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş