Almanya'da gece saatlerinde başlayan ve ülkenin birçok bölgesinde devam eden kar yağışı, özellikle Hessen eyaletinin yüksek kesimlerinde etkili oluyor.

Rheingau-Taunus-Kreis Bölgesi İtfaiye Şefi Michael Ehresmann, Alman Haber Ajansı DPA’ya yaptığı açıklamada, itfaiye erlerinin gün boyu görevde olduğunu belirterek, Kiedrich ile Hausen vor der Höhe beldeleri arasındaki kara yolunda kar yağışı sebebiyle yaklaşık 30 aracın mahsur kaldığını kaydetti.

Ehresmann, devrilen ağaçlar nedeniyle araçlardan kurtarılan 100 kişinin salona yerleştirildiğini ancak burada da elektriğin kesildiğini bildirdi. Ehresmann, hayati tehlike nedeniyle vatandaşlara araç kullanmamaları çağrısında bulundu. “Ağaçlar kibrit gibi devriliyor. ” ifadesini kullanan Ehresmann, olağanüstü bir durumla karşı karşıya olduklarını vurguladı.

27 öğrenci okulda uyumak zorunda kaldı

Wiesbaden'deki Frankfurt Uluslararası Okulu'nda 27 kişilik bir öğrenci grubu, kar yağışı nedeniyle evlerine gidemedi. Yola çıkmanın çok daha tehlikeli olacağına karar veren, 27 çocuk ve 28 yetişkinden oluşan grup geceyi okulda geçirmek zorunda kaldı. Ehresmann, ebeveynlerinin çocuklarını okuldan alamadığını, otobüslerin de çalışmadığını ifade etti.

İtfaiye bu sabah erken saatlerde okulun bugün yeniden açılıp açılmayacağının ya da mahsur kalan öğrencilerin önce evlerine dönüp dönmeyeceklerinin henüz belli olmadığını bildirdi.

Çok sayıda trafik kazası oldu
Westhessen Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada kara yollarında buzlanmadan dolayı çok sayıda trafik kazasının meydana geldiği, B445 numaralı kara yolunda Wiesbaden ile Naurod şehirleri arasında 3 kilometre uzunluğunda araç kuyruğunun oluştuğu bildirildi.

Koblenz Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Rheinland-Pfalz eyaletinde iki otomobilin çarpışması sonucu 54 yaşındaki kadın hayatını kaybetti, 69 yaşındaki kişi ağır yaralandı.

Wiesbaden İtfaiye Teşkilatından yapılan açıklamaya göre de bölgedeki birçok cadde ve kara yolu trafiğe kapatıldı, Hessloch ve Kloppenheim ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanıyor.

Alman Meteoroloji Dairesinden (DWD) yapılan açıklamada, gelecek günlerde kar yağışının süreceği, özellikle ülkenin orta kesimlerinden doğuya doğru düşük seviyede kar yağışının görülebileceği uyarısında bulunuldu.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.