banner112

Almanya'da kapanma kararı uzatılıyor

banner94

Almanya'da vaka sayıları ve can kaybı azalmayınca, 16 Aralık'tan itibaren uygulanan kapanma kararının ocak sonuna kadar uzatılacağı açıklandı.

ALMANYA 01.01.2021, 17:54 01.01.2021, 18:07
Almanya'da kapanma kararı uzatılıyor
banner119

Almanya, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında 16 Aralık'tan 10 Ocak tarihine kadar kapanma kararı almıştı. Alınan önlemlerin vaka sayılarını düşürmemesi üzerine hükümet, eyalet başbakanları ile prensip anlaşmasına vararak, 10 Ocak'tan sonra da devam etmesi yönünde anlaştıklarını açıkladı. 

Almanya'da devam ettirilmesi kararlaştırılan kapanma önlemlerinin 24 Ocak ya da 31 Ocak tarihine kadar uzatılacağı belirtildi.  

Almanya'da 16 Aralık'ta alınan karar gereği kamuya açık alanlarda alkol yasağı uygulanırken, restoranlar, oteller, berberler, güzellik merkezleri, spor merkezleri, yüzme havuzları, sinema, tiyatro, konser salonları gibi yerler kapatılmıştı. Sağlık merkezleri, süpermarketler, gıda satan yerler ve toptancılar ise bu yasağın dışında bırakılmıştı. 

Başbakan Angela Merkel'in 5 Ocak'ta eyalet başbakanlarıyla kapanmadan alınan sonuçları tekrar değerlendireceği belirtilirken, varılan prensip anlaşmasının tam olarak netlik kazanacağı ifade edildi. Almanya'da okulların açılıp açılmayacağı konusunda henüz bir karar verilmezken, uzaktan eğitimin olup olmayacağı konusunun tartışılacağı açıklandı.

Almanya'da Robert Koch Enstitüsü'nün paylaşmış olduğu verilere göre ülke genelinde vaka sayısı 1 milyon 748 bin 533'e yükselirken, hayatını kaybedenlerin sayısı 34 bin 441 oldu.  İyileşen hasta sayısı ise 1 milyon 414 bin 920 olarak kayıtlara geçti. 

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@