banner84

Almanya'da kimsesiz çocukların pedofillere evlatlık verildiği ortaya çıktı

Almanya’nın korkunç projelerinden biri olan Kentler projesi kapsamında kimsesiz çocukların pedofili olduğu bilinen babalara evlatlık verildiği ve bunun proje kapsamında kasıtlı olarak yapıldığı ortaya çıktı.

ALMANYA 18.06.2020, 08:46 25.08.2020, 00:08
Almanya'da kimsesiz çocukların pedofillere evlatlık verildiği ortaya çıktı

Proje, 1969 yılında uygulamaya alınmış ve fikir Helmut Kentler adındaki meşhur Alman seksologtan gelmiş. Hentler’e göre, pedofiller sevimli birer baba olabiliyorlarmış.

Şu an duyunca tiksinti veren bu proje, o yıllarda normal karşılanarak; sayısı açıklanmayan kimsesiz çocuğun bu kapsamda pedofil babalara evlatlık verildiği ve bu çocukların cinsel istismara uğradığı biliniyordu.

Projenin fikir sahibi Kentler’in, dönemin Batı Berlin yönetiminde yer alan, sorumlu belediye görevlilerini ikna ederek projesini yürürlüğe koydurduğu anlaşıldı.

Proje kısa bir süreliğine değil 30 yıl boyunca uygulandı ve ancak 1999’da sonlandırıldı.

Öne çıkan ve pek çok çocuğun evlatlık verildiği pedofili babalardan Fritz H. ayrıca işlediği başka pek çok suça rağmen proje kapsamında evlatlık verilmeye devam edilmesi akıllara durgunluk veren bir gelişme olarak anlatılıyor.

Hildesheim Üniversitesinin yaptığı araştırmalar sonucu kendilerine ulaşılan mağdıur çocuklardan bazıları, uğradıkları kötü muamele ve tecavüzün hayatlarını mahvettiğini ifade ettiler. Şu an 40 yaşında olan iki mağdur hala o yılların acısını yaşadıklarını üzüntüyle aktarıyorlar.

Almanya’nın nazi geçmişiyle hesaplaşması aşamalarında, her türlü değer yargısını tartışmaya açtığı dönemlerde, çocukların sesk objesi olarak kullanılması da gündeme gelmiş ve bu konularda otorite kabul edilen profesör Kentler, ülkede çok takip edilen, televizyonlarda sık sık konuk olarak ağırlanan biri olmuştu.

Hildesheim Üniversitesinin araştırmalarında, Batı Berlin’de yaşananların dönemin yöneticileri tarafından takip edilmediği hatta istismara uğrayan ve şikayetçi olmak isteyen çocukların dinlenmediği anlaşıldı.

Projenin başrollerinde yer alan Kentler ve Fritz H.’nin şu anda ölmüş olmaları, hem hukuk önüne çıkarılmalarını hem de daha fazla bilgi alnmasını imkansız hale getirmiş bulunuyor. Projeye katılan diğer kişiler hakkında zaman aşımı nedeniyle dava açılamıyor.

Çocukların bu iğrenç deneyimi yaşamasının onlar için iyi olduğuna inanan bu sapıkların hiç birinin hesap vermemiş olması ve hala bu fikrin savunucularının Avrupada bulunduğunun bilinmesi normal insanlar için ayrı bir endişe kaynağı olarak duruyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız

-

Habernet

Yorumlar (2)
Tugba Sinanoglu 11 ay önce
Bu dünyada hesap vermeden gebermişler amma! Ahirette hesap çetindir Rabbim kahhar ismiyle kahretsin onları insAllah.

Bizde hollandada yaşıyoruz 2010 yılında bizi de babamızın elinden almaya kalktılar biz mahkeme açılmadan Türkiyeye dönüş yapmıştık.
Rabbim kafirin Zulmünden korusun
Szaa 11 ay önce
Bir evlâda Anne ve Baba'sından başkasının Bakabileceğini aklıma getirmek bile istemiyorum. Çok vahşice buluyorum çocukları ailelerinden koparmayı. Nadirende olsa belki çocuğuna baķamayan vardır, ama bu kendi aralarında daha çok oluyor. Çocukları seks kobayı gibimi ,bildikleri halde böyle insanlara verip kullandırtmışlar, Yazıklar olsun onlara,Bunların Allah cezasını verecek.Çocuklarımız heba olmasın. Aileler bir karar aldığınızda eşlerinizden boşanıyorsunuz ,Çocuklarınızdan değil.Çocuklarınıza kaç yaşında olursa olsun sahip çıkın,siz sahip çıkmazsanız böyle sapıklar çıkar karşılarına.Çok üzülüyorum zamanında alınmayan tedbirler yüzünden çocuklarımıza yazık oluyor,Çocukların böyle birilerinin eline düşmesine sebep olanlardan hesap sorulması lâzım.Bizim çocuklarımız onların oyuncağı değil Namusları ve inançları değiştiriliyor, Yazıktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@