Türkiye’de memur maaşlarının belirlenmesi ile birlikte yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın ödeyeceği dövizle askerlik bedeli de belli oldu.

Konsolosluklar vasıtasıyla alınan dövizle askerlik bedeli 1 Ocak 2022 ile 30 Haziran 2023 tarihleri arasında geçerli olmak üzere 104.084,16 TL'nin günlük kura göre euro karşılığı üzerinden alınacak. Bu tutarın yanı sıra adayların 150 euro havale ücretini de ödemesi gerekmekte.

Konsolosluk web sitesinde yer alan bilgi şu şekilde:

-Yükümlüler; 104.084,16 TL'nin günlük kura göre euro karşılığı olan tutarın (30.06.2023 tarihine kadar geçerli) ödemesini başvuru sırasında Başkonsolosluğumuzda internet üzerinden IDEAL, Kredi Kartı vb. yöntemlerle yapacaklardır. (Ayrıca yaklaşık 150 euro havale ücreti tahsil edilmektedir)

-Vatandaşlarımızın banka kartlarının veya hesaplarının online/çevrimiçi ödemeye açık olması ve günlük havale limitinin 104.084,16TL'nin Avro karşılığı + transfer bedeli yaklaşık 150 euro’nun tek seferde ödenebilecek şekilde arttırılmış olması gerekmektedir. Bu nedenle, Başkonsolosluğumuza gelmeden önce ilgili banka nezdinde söz konusu işlemin tamamlanması önem taşımaktadır.

Türkiye’de bedelli askerlik ücretlerinin belli olmasından sonra yurt dışından dövizle askerlik yapmak isteyenlerin ödeyeceği ücret de ortaya çıktı. Yeni dövizle askerliğe başvuran bir kişi, bugünkü euro kuru olan 20,35’den hesaplandığında, 5111 euro ödemek zorunda. 

Konu ile ilgili geniş bilgi için amsterdam.bk.mfa.gov.tr veya www.konsolosluk.gov.tr web sitelerine başvura bilirsiniz.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.