banner84

YTB, çeşitli kültürel etkinliklere Almanya'da

banner94

Sevilen ve ilgiyle izlenen dizi, film ve animasyon karakterlerini de vatandaşlarımızla bir araya getirecek olan YTB, çocukların ve gençlerin kültürel ba

YAŞAM 27.12.2018, 13:33 27.12.2018, 13:33
YTB, çeşitli kültürel etkinliklere Almanya'da
banner105
Sevilen ve ilgiyle izlenen dizi, film ve animasyon karakterlerini de vatandaşlarımızla bir araya getirecek olan YTB, çocukların ve gençlerin kültürel bağlarının kuvvetlenmesine yönelik etkinlikler gerçekleştirecek.

Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Almanya’nın en büyük Türkçe kitap fuarı “Astec Türkçe Kitap ve Kültür Fuarı”nda YTB, yurt dışındaki vatandaşlarla buluşuyor. Duisburg’da başlayan ve 10 gün sürecek olan fuarda YTB, çeşitli kültürel etkinliklere imza atacak.

Yurt dışındaki vatandaşlarımızı bilgilendirici çalışmalara imza atılacak fuar kapsamında vatandaşlarımız, merak ettikleri hususlarda ve Başkanlık çalışmalarına ilişkin konularda stantta bulunan YTB uzmanlarına danışabilecek. Vatandaşlarımızın yurtdışında ihtiyaç duyabilecekleri bilgilere fuar kapsamında daha kolay ulaşmaları mümkün olacak.

YTB stantlarında çocukların ve gençlerin Türkçe yeterliliklerinin gelişimine ve kültürel bağlarının kuvvetlenmesini yönelik çeşitli etkinlikler yer alacak. Ayrıca TRT’nin katkılarıyla TRT Çocuk Dergisi stant ziyaretçilerine ücretsiz olarak dağıtılacak.

RAFADAN TAYFA ALMANYA’DA
Fuarda YTB’nin organizasyonuyla TRT Çocuk ’un sevilen animasyon çizgi filmi “Rafadan Tayfa” ilk kez yurt dışındaki minik vatandaşlarımızla buluşacak. Daha fazla kişiye ulaşabilmek adına 4 Ocak ve 6 Ocak tarihlerinde farklı saatlerde 6 gösterim yapılacak. Minikler için bir diğer sürpriz de Masal Saati etkinliği olacak. Abdullah Şahan’ın anlatımıyla “Çocuklarla Masal Saati” 30 Aralık günü gerçekleştirilecek.

YTB’nin organizasyonu ile Avusturya’da yaşayan vatandaşlarımız tarafından kurulan Tema Schau Tiyatro Grubu tarafından “Yeni Komşu” adı özel gösterim sergilenecek. Ayrıca TRT’nin sevilen ve ilgiyle izlenen dizisi Payitaht Abdülhamid’in oyuncusu Bahadır Yenişehirlioğlu da fuarda “Gerçek Ve Kurgu Arasında Abdülhamit” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirecek.

TÜM ETKİNLİKLER ÜCRETSİZ
Fuarda katılımcıların hizmetine sunulacak olan programlar ücretsiz olup ön kayıt istenmeyecek. Tüm gösterimler fuar alanındaki etkinlik salonunda gerçekleştirilecek.
YTB standını ziyaret eden katılımcılara fuar boyunca özel hediyeler sunulacak.Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@