banner84

Türk kızına tecavüz eden sapık sınır dışı ediliyor

banner94

Başyargıç Dagmar Wünsch, kararın gerekçesini “Ali B. gibi ilkel bir kadın anlayışına sahip yabancıları korkutarak suç işlemelerini önlemek” o

YAŞAM 23.11.2018, 21:09 23.11.2018, 21:09
Türk kızına tecavüz eden sapık sınır dışı ediliyor
banner105
Başyargıç Dagmar Wünsch, kararın gerekçesini “Ali B. gibi ilkel bir kadın anlayışına sahip yabancıları korkutarak suç işlemelerini önlemek” olarak açıkladı.

Almanya’da 2012 yılında yaşanan tecavüz olayı kamuoyunu sarsmıştı. Vahşi tecavüz olayı Rheinland Pfalz Eyaleti’ndeki Worms kentinde 2 Şubat 2012 gece yarısı yaşandı. Otoparkta kanlar içinde çıplak bulunan 16 yaşındaki Türk kızı ağır yaralı kaldırıldığı hastanede acilen ameliyata alındı.

Olaydan kısa süre sonra ikisi Türk kökenli, biri Alman, üç zanlı yakalandı. O zaman 19 yaşında olan Ali B. 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İkinci Türk kökenli fail, 2018 martında Türkiye’ye sınırdışı edildi. Ali B. ise karara itiraz etti.

Ders niteliğinde gerekçe
Koblenz kentindeki Yüksek İdari Mahkeme, Ali B.’nin sınırdışına itirazını reddetti. Davaya bakan ve sınırdışını onayan mahkemenin Başkan Yardımcısı Dagmar Wünsch, ilginç bir gerekçe sundu. Başyargıç karar gerekçesinde, “Kadın erkek eşitliğini tanımayan kültür çevresinden gelen yabancıları, cinsel özgür iradeye karşı suç işlemekten caydırmak” için böyle bir karar verildiğini yazdı.

Kararda ayrıca “Modern hayat tarzını benimseyen bir kadının cinsel ilişkiye her zaman hazır olduğu görüşü anayasayla bağdaşmıyor. Suçlular modern bir hayat tarzına sahip, Batılı tarzda giyinip kuşanan, makyaj yapan, yalnız sokağa çıkan 16 yaşındaki kızı, her erkekle aynı anda yatağa girebilen bir fahişe olarak görüp bu gerekçeyle kurban seçti.

Bu kararla Ali B. gibi ilkel bir kadın anlayışına sahip kişilerin korkutularak suç işlemelerini önlemek istenildiği” vurgulandı.

Ali B.’nin de sınırdışı edilmesi için Türkiye’den istenen belgeler bekleniyor.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@