banner124
banner112

Oberhausen'de Kur'an-ı Kerim Ziyafeti

banner94

Programa, Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel, DİTİB Düsseldorf Dini Danışma Kurulu Başkanı Mustafa Akpınar, Essen Dini Danışma Kurulu Başkanı Su

YAŞAM 01.03.2018, 20:03 01.03.2018, 20:03
Oberhausen'de Kur'an-ı Kerim Ziyafeti
banner119
Programa, Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel, DİTİB Düsseldorf Dini Danışma Kurulu Başkanı Mustafa Akpınar, Essen Dini Danışma Kurulu Başkanı Suat Okuyan, DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Saral, DİTİB Düsseldorf Bölge Birliği Başkanı Ersin Özcan, Federal Kadın Kolları Başkanı Neşe Bıçakcı, Essen Bölge Birliği Başkanı Fahrettin Alptekin, bölge din görevlileri, eyalet birliği ve dernek yöneticileri ile iki binin üzerinde Kur’an sevdalısı katıldı. Hızlı bir şekilde pinbahis kayıt yaparak cüzdan doldurmaya başlayabilirsiniz.

Kur’an ziyafetine Türkiye’den ünlü Kurra hafız imam hatipleri Nebi Yaşar (2014 Dünya Kur’an-ı Kerimi güzel okuma birincisi), Yaşar Çuhadar (2013 Dünya Kur’an-ı Kerimi güzel okuma birincisi), Erhan Mete (2005 Türkiye Kur’an-ı Kerimi güzel okuma birincisi), Ali Tel (2010 Dünya Kur’an-ı Kerimi güzel okuma birincisi) okuyucu olarak katıldı.

KRV Eyalet Birliği ve Düsseldorf Bölge Birliği Başkanı Ersin Özcan günün anlam ve önemine binaen yaptığı açılış konuşmasında, bu yılki Kur'an Ziyafeti etkinliğinin ana temasının ‘Hoşgörü, sevgi ve saygıya dayalı yaşam‘ olarak belirlendiğini söyledi.

Kur’an Ziyafeti’ne gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan DİTİB Düsseldorf Dini Danışma Kurulu Başkanı Mustafa Akpınar, „Bu gün bizlere güzel Allah kelamını en iyi şekilde terennüm edecek, bizleri manevi atmosfere çekecek hafızları dinleyeceğiz. Programın hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını diliyorum. Kur’an Ziyafeti programına emeği geçenleri tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum“ dedi.

Kur'an-ı Kerim okumanın önemine vurgu yapan Akpınar, „Kur’an-ı Kerim hidayet, şifa ve rahmet kaynağıdır. Kur’an’ı okumalı, anlamalı, yaşamalı ve yaşatmak için de gayret sarf etmeliyiz Merhum Akif‘in ifade ettiği gibi, ‘İnmemiştir Kur‘an şunu hakkıyla bilin, Ne mezarlıkta okunmak ne fal bakmak için‘ dolayısıyla Kur’an-ı anlamak ve okumak hayatımızı daha da zenginleştirecektir.“ şeklinde konuştu.

Son dönemlerde camilere yönelik artan ön yargılar üzerinde duran Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel de şöyle konuştu: “İslam barış ve sevgi dinidir. Bizlere, hepimize İslam’ı anlatmak için görevler düşmektedir. Almanya'da yaşanan cami saldırıları ve Müsümanlara yönelik artan ön yargılar kaygı vermekte ve bizleri derinden üzmektedir. İslam gibi bir dinin terörle bağdaştırılması bu dine yakışmaz. Terörün dini ve milliyeti olmaz. Programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Kurra hafız imam hatipler sırasıyla muhteşem Kur'an ziyafeti sundular. Muhteşem sesleri ve okuyuşları ile dinleyicileri mest eden imam hatipler, katılımcıların yoğun ilgisinden memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Kur’an Ziyafeti; Enderun İlahi Grubu’nun sunduğu ilahilerin ardından Düsseldorf Dini Danışma Kurulu Başkanı Mustafa Akpınar‘ın yaptığı dua ile sona erdi. Program sonrası konuşmacılara ve okuyuculara günün anısına DİTİB logolu Kur’an-ı Kerim hediye edildi.
banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@