banner84

Hollanda'nın Almelo şehrinde 'EfeYar Zeybek Ekibi' kuruldu.

banner94

Haber: Atalay Kızılay / Almelo Zeybek ve Yarenler ‘Amacımız bizden sonraki nesile bu bayrağı teslim etmek’ diyor ve şu şekilde s

YAŞAM 25.12.2018, 14:39 25.12.2018, 14:39
Hollanda'nın Almelo şehrinde 'EfeYar Zeybek Ekibi' kuruldu.
banner105
Haber: Atalay Kızılay / Almelo

Zeybek ve Yarenler ‘Amacımız bizden sonraki nesile bu bayrağı teslim etmek’ diyor ve şu şekilde sözlerine devam ediyorlar.

‘Efeyar Zeybek Ekibi olarak bizler Hollanda’da doğup büyümüş yüksek öğrenimlerini bu ülkede devam ettiren beş kız beş erkekten oluşan Egeli Türk gençleriyiz.
İnsan memleketinin dilinin çekiciliğinin zevkine ilk defa yabancı bir ülkede varır. Vatanın ne olduğu ancak gurbette öğrenilir. Dünyanın çeşitli ülkelerine giden başka milletlere mensup insanlar da nesiller boyu kendi kültür ve dillerini yaşatmışlardır.
Bu insanların normal bir ihtiyacıdır. Hedefimiz ve amacımız bizden sonraki nesile bu bayrağı teslim etmek. Efeyar Zeybek Ekibi olarak bizler her Pazar günü 11.00 ile 15.00 arasi folklöre gönül verenlere Almelo’da eğitim vermekdeyiz. Bu eğitimlere katılım gün ve gün artmakta.
Ege bölgesinin oyun havalarını Türkler’in yanı sıra Hollanda’lı yerli halkına da sevdiriyor ve öğretiyoruz. Hollanda’da Aydın havası estiriyoruz’ dediler.

Bilgi ve rezervasyon için +31 644 25 66 55 mobil numarasını arayabilirsiniz

© SONHABER.EU

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/efeyarzeybekekibi/


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@