banner84

Hollanda'dan Samsun'a 255 akülü engelli aracı

banner94

Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen törende 255 araç, engellilere teslim edildi. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, burada yaptığı konuşmada, Holla

YAŞAM 17.11.2018, 22:29 17.11.2018, 22:29
Hollanda'dan Samsun'a 255 akülü engelli aracı
banner105
Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen törende 255 araç, engellilere teslim edildi.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, burada yaptığı konuşmada, Hollanda'da yaşayan gurbetçi hayırsever vatandaşlara yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür etti.

Engellilerin toplumsal hayata katılımlarının sağlanması için akülü araçların önemli olduğuna işaret eden Genç, şöyle konuştu:

"Bize göre insanlar değil, şehirler engellidir. Bu anlayışla engelli insanlarımızın önündeki engelleri kaldırmak ve onların hayatlarını daha da kolaylaştırmak istiyoruz. Bu yönde yaptığımız tüm binalarımızı engelli vatandaşlarımızın istifade edeceği şekilde dizayn ediyoruz."

Samsun Canik Belediyesi ile Hollanda’da yaşayan hayırsever gurbetçilerin işbirliği sonucunda sağlanan 255 akülü engelli aracı düzenlenen törende sahipleriyle buluştu.

Akülü araçları Hollanda'dan Türkiye getiren Murat Öztürk ise anlamlı bir projeye imza attıkları için mutlu olduğunu dile getirdi.

AAYorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@