banner76

Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası

MUĞLA (AA) - Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası'nda üçüncü ve son gün yarış

SPOR 20.08.2016, 15:36 20.08.2016, 15:36
Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası


MUĞLA (AA) - Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası'nda üçüncü ve son gün yarışları başladı.

Bodrum ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen organizasyonda, ikinci gün sonunda IRC 1, IRC 2 ve IRC 3 kategorilerinde ilk 4 sırayı alan toplam 12 yarışmacı, Mustafa Vehbi Koç Şampiyonası etabında madalya için mücadele etme hakkı kazandı.

Mücadelenin coğrafi rota yarışı olarak düzenlenen son gününde rüzgarın yetersiz olması sebebiyle tekneler, Karaada'dan başlayarak start hattıyla kuzeyine atılan 1,5 mil mesafedeki iki şamandıra arasında yelken açıyor.

Yarışların ardından bu akşam Milta Bodrum Marina'da düzenlenecek ödül töreniyle kategorilerinde dereceye girenlere kupaları verilecek.

Yarışları ilk sırada tamamlayacak takım trofeyi kazanarak Avrupa'da düzenlenecek bir organizasyonda Türkiye'yi temsil etme hakkı kazanacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@