banner124
banner112

Manş'ı geçen master yüzücü Çanakkale'ye hazırlanıyor

banner94

İZMİR (AA) - GÖKSEL KAYSERİ / EFSUN YILMAZ - Her yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Avrupa kıtasındaki Eceabat Kumsalı'ndan başlayıp Asy

SPOR 14.08.2016, 13:00 14.08.2016, 13:00
Manş'ı geçen master yüzücü Çanakkale'ye hazırlanıyor
banner119


İZMİR (AA) - GÖKSEL KAYSERİ / EFSUN YILMAZ - Her yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Avrupa kıtasındaki Eceabat Kumsalı'ndan başlayıp Asya'da Çimenlik Kalesi'nde son bulan yüzme yarışına bu yıl Manş Denizi'ni geçerek adını duyuran Çılgın Türkler Kadın Yüzme Takımı ve 51 yaşındaki takım üyesi Dr. Rengin Börekçi de katılacak.

Urla Gelinkaya Sahili'nde İzmirli Master Yüzücüler ile antrenman yapan Rengin Börekçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çanakkale Rotary Kulübü tarafından bu yıl 30'uncusu düzenlenen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması'nın yerli ve yabancı 750'ye yakın sporcunun katılımıyla düzenleneceğini belirtti.

Çılgın Türkler Kadın Yüzme Takımı ile birlikte geçen yıl Manş Denizi'ni geçmenin onurunu yaşadığını, daha sonra İtalya'nın Capri Adası'ndan Napoli'ye kadar yüzdüğünü anlatan Börekçi, Van Gölü ve İstanbul Boğazı'nı da geçtiğini ifade etti.

Zafer Bayramı'nda da İzmirli Master Yüzücüler ile Türk bayrağını Çanakkale'de açmayı hedeflediklerini dile getiren Börekçi, Çanakkale parkurunun çok zorlu olduğunu söyledi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde biyokimya uzmanı olarak çalıştığını, yüzme sporuna 45 yaşından sonra başladığını ve 6 yılda 25'e yakın madalyanın sahibi olduğunu aktaran Börekçi, "Kurtuluş Savaşı'nda işgal birliklerinin ülke sınırlarını terk etmesini temsil eden 30 Ağustos'ta Eceabat İskelesi ile Çimenlik Kalesi arasındaki çok dalgalı, akıntılı 6,5 kilometrelik bir parkuru geçmeye çalışacağız. Başarı sağlayarak zafer ruhunu canlandırmak istiyoruz." diye konuştu.

Çanakkale Boğazı'nda kulaç atacak İzmir Master Yüzücüler ekibinden Tayfun Balıkçı ise yarışa katılmanın kendileri için önemli olduğunu, etabı tamamlayarak Türk bayrağını açmak istediklerini dile getirdi.

Master yüzücülerden Adnan Gören ise Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması'na daha önce katıldığını ancak antrenmanlı olmadığı için yarışmayı tamamlayamadığını, akıntıya karşı hızlı bir tempoda yüzmeyi gerektiren etaba bu yıl iyi hazırlandığını kaydetti.

Gören, "Çanakkale, master yüzücüler için gerçekten çok özel bir parkur. Burayı geçebilenler kendilerini gerçekten şanslı hissediyorlar." diye konuştu.

Antrenman öncesinde İzmirli master yüzücülerden Rengin Börekçi, Bayazıd Bozacıoğlu, Tayfun Balıkçı, Adnan Gören, Başak Gören, Alp Bora Bozacıoğlu ve Levent Yazıcı oluşan ekip Türk bayrağıyla poz verdi.

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@