banner76

Eski Trabzonsporlu futbolcular, taraftarla buluştu

TRABZON (AA) - Trabzonspor'un unutulmaz futbolcuları arasında yer alan Jean Marie Pfaff, İbrahima Yattara, Jacek Cyzio ve Lemi Çelik, taraftar

SPOR 24.08.2016, 19:12 24.08.2016, 19:12
Eski Trabzonsporlu futbolcular, taraftarla buluştu


TRABZON (AA) - Trabzonspor'un unutulmaz futbolcuları arasında yer alan Jean Marie Pfaff, İbrahima Yattara, Jacek Cyzio ve Lemi Çelik, taraftarlarla imza gününde buluştu.

Bu akşam yapılması planlanan ancak ülkenin içerisinde bulunduğu mevcut durum nedeniyle iptal edildiği bildirilen Hüseyin Avni Aker Stadı'na veda organizasyonu için Trabzon'a gelen eski futbolcular, Sadri Şener Tesisleri'ndeki TS Clup mağazasında düzenlenen imza gününe katıldı.

Atatürk Alanı'ndan mağazaya kadar taraftarların sevgi gösterileriyle ilerleyen oyuncular, mağazada da yoğun ilgiyle karşılaştılar. Futbolcular, taraftarların formalarını imzalayarak, fotoğraf çektirdi.

Polonyalı Cyzio, burada yaptığı konuşmada, kendilerine gösterilen ilgiye teşekkür ederek, "Trabzonspor'u çok seviyorum. İki sene burada oynadım. Kutlamanın olmayacağına üzüldüm. Anlayışla karşılıyoruz. Başkanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda tekrar böyle bir fırsat verilirse gelirim. Çok mutluyum, o günü bekliyorum." dedi.

Trabzonspor'un kalesini bir dönem koruyan Belçikalı Paff ise kalbinin her zaman Trabzon'a gelmek için attığını belirterek, şunları kaydetti:

"Trabzonspor için kalbim atıyordu. Trabzon'da çok arkadaşım olduğu için mutluyum. Kutlama olacaktı, bu gelişmelerden dolayı üzgünüz. Ama inşallah en kısa zamanda bunu tekrarlayabiliriz. Kalbim burada kaldı. Trabzonspor'da büyük bir arkadaşlık vardı. Bir yıl burada oynadım. Hiçbir zaman Trabzonspor'u unutmadım. Trabzonspor, çok büyük bir kulüp. İleride Trabzonspor'a tekrar geri dönüp burada görev almayı isterim."

Lemi Çelik ise ülke adına kötü bir süreçten geçtiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemiz iç ve dış düşmanlar karşısında büyük bir saldırıya uğramıştır. Allah ordumuzun yanında olsun. Trabzonsporumuz lige çok iyi başlamıştır. Almış olduğu 2-0'lık galibiyetten dolayı herkesi kutluyoruz. Buraya Avni Aker'e veda etmeye geldik. Ama Avni Aker'e asla veda etmiyoruz. Trabzonspor'un ruhu, kültürü, felsefesi, kimliği Avni Aker'dir. Akyazı projesi yanlış bir projedir. Avni Aker kesinlikle yerinde kalmalıdır."

Yattara ise Trabzon'da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Trabzon'u çok özledim. Bu takımı hep beraber destekleyelim. Bu takım bu sene inşallah şampiyon olacak. En büyük Trabzon, bize her yer Trabzon. Ben Trabzonlu Yattara'yım." dedi.

Eski futbolcular, imza töreninin ardından mağazadan ayrıldı.Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@