banner112

Adana Demirspor'da tesis sıkıntısı

ADANA (AA) - TFF 1. Lig ekibi Adana Demirspor'un başkanı Sedat Sözlü, Milli Emlak Genel Müdürlüğünün, kulübün kullandığı Aytaç Durak Tesisler

SPOR 16.08.2016, 19:06 16.08.2016, 19:06
Adana Demirspor'da tesis sıkıntısı

ADANA (AA) - TFF 1. Lig ekibi Adana Demirspor'un başkanı Sedat Sözlü, Milli Emlak Genel Müdürlüğünün, kulübün kullandığı Aytaç Durak Tesisleri'ni 15 gün içerisinde boşaltmalarını istediğini söyledi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Şükrü Çakır ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Aytaç Durak Tesisleri'nde başkan Sedat Sözlü'yü ziyaret etti.

Sözlü, yaptığı konuşmada, Vali Demirtaş'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Zorlu bir sezona giriyoruz. Çok sıkıntılıyız. İnşallah bunları sizin de manevi desteğinizle aşacağımızı düşünüyoruz." dedi.

Yeni sezon hedefleri hakkında bilgi veren Sözlü, "Sizden de aldığımız güçle inşallah Adana Demirspor hak ettiği Süper Lig'e çıkacaktır. Biz aynı şekilde, aynı ciddiyetle çalışmaya devam ediyoruz. Devletimizi, sizleri sıkıntıya sokmamak için geçen yıl da gayret sarf ettik. İnşallah bu yıl da devamını getireceğiz. Emniyet güçlerini, sizleri sıkıntıya sokmamak için sükuneti korumaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.


- Tesis krizi


Sözlü, geçen günlerde kendilerini Milli Emlak Genel Müdürlüğünden bir yazı geldiğini aktararak, şunları kaydetti:

"Milli Emlak Genel Müdürlüğünden yazı geldi. Tesisleri boşaltmamız istendi. Burada altyapı tüm maçlarını yapıyor. A takım burada hazırlanıyor. Tesislerimizi kullanma noktasında yardım istiyoruz. Burası Büyükşehir Belediyesinden Milli Emlak Genel Müdürlüğüne geçti. Gerekli yazışmaları yapıyoruz. Milli Emlak Genel Müdürlüğü burayı 15 gün içerisinde boşaltmamızı belirtmiş. Bize bu konuda yardımcı olursanız seviniriz."

Vali Demirtaş da Sözlü'nün talebi hakkında bilgi sahibi olmadığını, konuyu inceleyeceklerini belirtti.

Demirtaş bu hafta lig maçlarının başlayacağını anımsatarak, "İki kardeş takım var. Birisi Süper Lig'de diğeri 1. Lig'de. Bundan daha güzel bir şey olamaz. Hem sizleri hem de Adanaspor yöneticilerini, taraftarları, oyuncuları tebrik ediyorum. İnşallah önümüzdeki sezon daha güzel başarılar elde edersiniz. Her iki takımımızın da Süper Lig'de olması bizim en büyük temennimiz." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@