banner124
banner112

'Ülkene defol git' Rutte'nin peşini bırakmıyor

banner94

Katıldığı bir televizyon programında Türkiye'de darbe günü Rotterdam Başkonsolosluğu binasının önünde toplanan Türk vatandaşlarının bazıları

POLİTİKA 22.09.2016, 18:29 22.09.2016, 18:29
'Ülkene defol git' Rutte'nin peşini bırakmıyor
banner119
Katıldığı bir televizyon programında Türkiye'de darbe günü Rotterdam Başkonsolosluğu binasının önünde toplanan Türk vatandaşlarının bazıları basına zor anlar yaşattıkları görüntüleri izleyen Başbakan Rutte'nin bilinçli olarak Türk'lere ''defol git'' ifadesini kullanması ile ilgili günler sonra meclis üyeleri tarafından eleştirildi.

Özellikle PvdA parti lideri Samsom, '' Türk kökenli bir Hollandalı vatandaşa 'defol git' diyen bir Başbakan'ın Hollanda'da yaşayan yabancılara ayrımcılık yapıldığına dair düşüncelerin artmasına neden oldu '' sözleriyle tepki gösterdi.

CDA ve D66 partilerinden de Başbakan'ın bu yorumu ile ilgili sert tepkiler geldi. Yabancılara karşı sert tavırların karşılıklı entegrasyonu engellediğini belirten meclis üyeleri, Rutte'nin konuşma tarzının Hollanda normlarını aşağıya çektiğini aktardılar.

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Hollanda'da partilerin seçim kampanyalarının ana konusunda yine yabancıların olacağı görülüyor.

SONHABER.EU
banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@