Pasaportlar eve gönderilecek

banner94

Hollanda İçişleri Bakanı Plasterk konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yeni pasaport veya seyahat belgesine ihtiyaç duyan vatandaşların artık bu hizm

POLİTİKA 11.10.2016, 16:38 11.10.2016, 16:38
Pasaportlar eve gönderilecek
Hollanda İçişleri Bakanı Plasterk konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yeni pasaport veya seyahat belgesine ihtiyaç duyan vatandaşların artık bu hizmetleri ayağına getireceklerini belirtti.

Bazı özel nedenlerden dolayı evinden çıkamayan vatandaşlara bu hizmetin zaten uygulandığı ve çeşitli belediyelerin test olarak normal başvuruların da eve gönderildiğini ve vatandaş tarafından memnuniyetle karşılanmasından dolayı tüm ülkede uygulanmaya başlanacağı açıklandı.

Belediyelerin bu konuda kararı kendilerinin vereceğini bildiren Plasterk, ''başvuru yapmak için vatandaş yine her zamankı gibi belediyeye gitmesi gerekiyor. Ancak başvuru yapıldıktan sonra belediye pasaport veya seyahat belgelerini posta yoluyla eve gönderecek'' dedi. Verilecek olan bu yeni posta hizmetinden belediyelerin ekstra ücret talep edeceği bildiriliyor.

Plasterk, posta hizmetinin yanında yurtdışında da yeni pasaport başvurularının daha kolay olmasını sağlamak istediklerini ve kayıp pasaport ihbarlarının bundan sonra dijital olarak yapılabilmesi üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@