banner124
banner112

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz:

banner94

SİVAS (AA) - Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "Türkiye, uçurumun kenarından döndü. Türkiye'yi uçurumun ke

POLİTİKA 05.08.2016, 16:06 05.08.2016, 16:06
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz:
banner119

SİVAS (AA) - Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "Türkiye, uçurumun kenarından döndü. Türkiye'yi uçurumun kenarından döndüren bu aziz milletin kendi milli iradesine sahip çıkma iradesidir." dedi.

Bazı temaslarda bulunmak üzere Sivas'ın Gürün ilçesine gelen Yılmaz, Ulu Cami avlusunda vatandaşlara hitap etti. 15 Temmuz'da Türkiye'nin çok büyük bir tehlike atlattığına dikkati çeken Yılmaz, "Türkiye, uçurumun kenarından döndü. Türkiye'yi uçurumun kenarından döndüren, bu aziz milletin kendi milli iradesine sahip çıkma iradesidir." ifadesini kullandı.

Hangi partiye oy verirse versin iradeye sahip çıkanlara teşekkür eden Yılmaz, 78 milyonun bu memleketin sahibi olduğunu belirtti.

"Eğer bu memleketin sahibi olmasaydı kimse canını vermezdi." diyen Yılmaz, bu milletin bir temsilcisi olmakla gurur duyduğunu dile getirdi.

- "Bu millete diz çöktüremeyecekler"

Bu coğrafyanın çok işgal ve fitne gördüğünü ancak bundan büyük fitnenin olamayacağını vurgulayan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hepinizde biliyorsunuz ki eşi tesir altına aldılar veya kocayı tesir altına aldılar. Üç- beş evladınız varsa birini tesir altına aldılar. Bunlar bu yanlışı gördüler de 'tövbe ettik, bir daha böyle yapmayacağız' diyeni var mı? Siz de takip ediyorsunuz artık. 'Hayır' diyor. Şimdi ne yapıyor, 14 Ağustos'u gösteriyor. Kaç 14 Ağustos gelirse gelsin, kaç 15 Temmuz gelirse gelsin bu millete diz çöktüremeyecekler. Bundan sonra darbe yapanlar şunu unutmayacak, tank, silah nedir, bu millet nedir, bu milletin rızasını almadan sokağa çıkabilmek, haksız yere elinde silahın da olsa, tankın da olsa, uçağın da olsa zaferi kazanabilmek mümkün değil. Bu aziz millet, sokağa çıkarken tankı yoktu, sizin olan tankı çaldılar, gasbettiler. Uçağınız yoktu, sizin olan uçağınızı da gasbettiler, çaldılar. Helikopteriniz vardı ama çaldılar. Ama sizin tankınızı, topunuzu , uçaklarınızı çalanlara karşı sokaklara çıktınız. Bir bileğiniz, bir de yüreğiniz vardı, memleket kadar büyük. İşte o yüreğinizle tankları, uçakları, helikopteri püskürttünüz. Milli iradesine, gücüne sahip çıkan ve inancına, milletine sahip çıkan millet olduğu sürece bu ve bunun gibi olanlar ilelebet başarıya ulaşamayacaklardır."

Hainlerin, tankı, topu ve uçağı millete çevirdiğini ifade eden İsmet Yılmaz, "Bu bir işgal hareketidir. Allah göstermesin bu hainler Ankara’da mesafe alsaydı siz sanıyor muydunuz ki Güneydoğu’da ve Doğu’da başka yerden gelen işgal güçleri girip de orayı farklı bir rejime yöneltmesin." diye konuştu.

- "Sen kimin temsilcisisin"

Halkın mücadelesiyle Türkiye’nin birliğinin korunduğunu, ülkeyi kimin yöneteceğine karar verdiğini dile getiren Yılmaz, konuşmasını şu değerlendirmeyi yaptı:

"Daha 1 Kasım’da seçime gittiniz, iradenizi gösterdiniz. Dediniz ki ‘yüzde 50 bu partiye veriyorum, bu yönetsin.’ Diğer partiye de ‘yüzde 25 size veriyorum siz de muhalefet olun.’ Bir diğerini de 40 milletvekiliyle gönderdiniz, ‘sen de bunun muhalefet yapamadığı durumlarda iktidara destek ol, gerekiyorsa eleştir, gerekiyorsa doğru yap’ dediniz. Milletin iradesinden büyük irade var mı? Sana ne oluyor, Meclis'i bombalıyorsun. Kim var bu Meclis'te, AK Parti’nin yarısı, kim var bu Meclis'te Cumhuriyet Halk Partisi var bu milletin dörtte biri, kim var geriye kalan Milliyetçi Hareket Partisi ve HDP. Sen hepsine bomba atıyorsun, sen bu ülkeyi kiminle yöneteceksin? Sen kimin temsilcisisin, seni buraya kim gönderdi? Seni bu işi yapmaya kim görevlendirdi? Bunlar, millet düşmanıdır."

Bu milletin çok darbe gördüğünü ama parlamentosunu kurşunlayan, uçakla bombalayan bir hain, bir ihanet, darbe görmediğini aktaran Yılmaz, Türkiye’de bu aziz milletin birliği ve beraberliği devam ettiği sürece bir daha böyle hainlerin, darbelerin görülmeyeceğini belirtti.

Demokrasilerde siyasetçilere milletin not verdiğine dikkati çeken Yılmaz, "Bilin ki Türkiye’yi 2023 hedeflerine gitmekten alıkoyuyorlar. Türkiye’nin bu coğrafyanın yükselen yıldızı olmasını engelliyorlar. Türkiye’nin mazlum milletlere örnek olmasını engelliyorlar ama herkesin bir hesabı varsa Rabbimin de bir hesabı var. Plan yapanların planını bozan Cenabı Allah’tır, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." diye konuştu.

Programa Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas milletvekilleri Hilmi Bilgin ve Selim Dursun da katıldı.


banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@