banner84

' Hollanda hükümeti Türklere karşı sert yaptırımlar uygulamalı !'

banner94

Meclis toplantısının bugünku konusu Türkiye'de püskürtülen darbe girişimi olduğu açıklanırken, siyasiler konunun Hollanda'da yaşayan Türkleri olu

POLİTİKA 13.09.2016, 19:26 13.09.2016, 19:26
' Hollanda hükümeti Türklere karşı sert yaptırımlar uygulamalı !'
banner105
Meclis toplantısının bugünku konusu Türkiye'de püskürtülen darbe girişimi olduğu açıklanırken, siyasiler konunun Hollanda'da yaşayan Türkleri olumsuz yönde etkilediği görüşündeydi.

CDA parti başkanı Bruma, Başbakan Rutte'nin televizyonlarda boy gösterip Türklere '' defolun'' demesinin yeterli olmadığını, Türklere yaptırımların uygulanmasını savundu. Bruma, ilk işin çifte vatandaşlığın kaldırılması gerektiğini bildirdi.

PVV Milletvekili De Graaf, Hollanda yasalarına ters düşen Türk kurumlarının da mercek altına alınmasını istedi. PvdA partisinden Maij, Türkiye'nin Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde 'diktatör' bir ülke olma yolunda hızla ilerlediğini aktardı.

Türkiye'de yaşanan darbeyi desteklemediklerini bildiren Hollanda Temsilciler Meclisi üyeleri, Erdoğan hükümetinin karşı hamlesinin yanlış olduğu düşüncesinde. Meclis üyelerinin çoğunluğu AB'nin Türkiye ile müzakerelere devam etmemesi gerektiğini belirtti.

Türkiye'nin 'demokrasi' adı altında diktatör bir ülke olduğunu savunan Hollanda meclisi FETÖ üyelerinin görevden alınmalarına da tepki gösterdi. Hollanda'ya imamlık görevi için gelen kişilerin önce entegre olup daha sonra göreve başlamaları yönündeki teklif ise ilgi görmedi.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@