banner112

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci:

banner94

HATAY (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Biz o gün, Suriye'yi, Ga

POLİTİKA 29.07.2016, 14:00 29.07.2016, 14:00
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci:
banner119

HATAY (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Biz o gün, Suriye'yi, Gazze'yi, Mısır'ı yaşadık. Meydanları doldurarak Mısır'ı yaşadık. İç karışıklıklarla, asker üniforması altında milletimizin üzerine nasıl kurşunlar yağdırıldığını gördük, Allah'a hamd olsun bu millet o kurşunlara kendini siper etti." dedi.

Tüfenkci, AK Parti Hatay il teşkilatını ziyaretinde yaptığı konuşmada, hızlı bir şekilde organize olarak darbe teşebbüsüne meydanlara çıkan başta partililer olmak üzere herkese teşekkür etti.

En büyük teşekkürü millete yaptıklarını ifade eden Tüfenkci, şöyle devam etti:

"Millet, alçakça, haince olan darbe girişimini önledi. Kurşunlara siper olan, çelik iradeyi gösteren millete sahip olduğumuz için Allah'a hamd ediyoruz. 'Dünyada sivil direniş nedir' diye sorulsa, gösterilse Türkiye'deki bu direniş sayfanın en üstünde yer alır. Biz o gün, Suriye'yi, Gazze'yi, Mısır'ı yaşadık. Meydanları doldurarak Mısır'ı yaşadık. İç karışıklıklarla, asker üniforması altında milletimizin üzerine nasıl kurşunlar yağdırıldığını gördük, Allah'a hamd olsun, bu millet o kurşunlara kendini siper etti. Hayatını kaybeden bütün vatandaşlara, askere, polise Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Allah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan razı olsun. Böyle bir irade ortaya koyduğu için. 'Bu milletin içinden çıkan lider nasıl olur' diye dünyaya göstermesi bakımından, bir çağrısıyla milyonlar kendini sokağa attı. Milletiyle bütünleşen bir lidere sahip olduğumuz için Allah'a hamd ediyoruz. Dirayetli duruşuyla hükümetimizin her bir bakanı müthiş bir sınavı verdi. Bu sınavı milletle verdik. Muhalefet parti liderleri de sivil iradenin yanında yer aldılar, hızlı şekilde açıklama yaptılar ve bu noktada üzerilerine düşen vazifeyi yaptılar."

Kısa zamanda toparlanılacağını ve milletin kendilerinden bu hainlerin hesabının görülmesini istediğini vurgulayan Tüfenkci, milletin üzerine düşeni yaptığını, şimdi sıranın kendilerinde olduğunu, üzerilerine düşeni de yapacaklarını kaydetti.

Darbe girişiminde bulunanların en üst düzeyde hak ettikleri cezaları alması gerektiğinin altını çizen Tüfenkci, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bunlar, biliyorsunuz bir örümcek ağı gibi bütün kurumlarımızı sarmışlar. Orada ürettikleri vatan hainliği, millet düşmanlığı. Eğer bu darbe girişimi başarılı olsaydı, genç, yaşlı demeden onların üzerine acımasızca bombaları atan, kendi milletinin meclisini bombalayan, kurşun atan, tankı topu üzerine sürenler başarılı olsaydı acaba ülkeyi kimlere satacaklardı, kimlere peşkeş çekeceklerdi, hayal bile edemiyoruz. Bu derece alçaklar. Kimlerin onları kullandıklarını çok iyi biliyoruz. Allah'ın izniyle biz bu yaptıklarını yanlarına kar bırakmayacağız. Zaten OHAL'i de bunun için ilan ettik. Bu terör örgütüyle hızlı bir şekilde karar alıp, mücadele etmek için çıkardık. Bu yapıya mensup devlet kurumlarına çöreklenmiş vatan hainlerini de oralardan uzaklaştırıyoruz. Bizler demokratik ve hukuk devleti çerçevesinde, bu kadar vicdansız olmalarına rağmen, hukuku, adaleti elden bırakmayacağız. İsabetli kararlar alarak kamu vicdanında yeni yaralar açmayacağız. Bu noktada bu yapıya müdahil olan, içerisinde olan hiçbir kimseyi de oralarda barındırmayacağız. Bu terör örgütüne mensup insanlar şunu bilmeli ki artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İster kardeşimiz, ister anne babamız olsun bunlara müsamaha etmeyeceğiz. Çünkü bunlara müsamaha ettiğimiz her dakika bu milletin, devletin aleyhine çalışıyorlar. Bulundukları her ortamda, fırsatta, Cumhurbaşkanımız aleyhine fitne üretiyorlar ya da bu devlet aleyhine kumpaslar kuruyorlar. Onun için bu vatan evlatlarını oralara getirir, o hainleri de oralardan söküp atarız. Bu hainler yıllarca soruları çalarak, kene gibi yapışarak AK Parti teşkilatlarını da hiçe saydılar, kumpaslar yaptılar faturayı da bizlere ödettiler. Doğru şekilde davranarak bu yapıları devletin kurumlarından söküp atacağız."

Tüfenkci, şimdi hem FETÖ hem PKK terör örgütüyle mücadeleyi sürdüreceklerini hem de milleti kalkındırmaya devam edeceklerini vurguladı.

Bu arada Hatay'la ilgili bilgiler de veren Tüfenkci, 2019 yılında yapılacak seçimlerde Büyükşehir Belediyesini kazanarak kentin kalkınması, gelişmesi noktasında birlikte gayret göstereceklerini söyledi.

Tüfenkci daha sonra Hatay Valisi Ercan Topaca'yı ziyaret ederek, brifing aldı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@