banner84

Başbakan Rutte çıldırdı

banner94

AD gazetesinde yer alan haberde, Mark Rutte'nin VVD partisinin seçim vaadlerinin yanı sıra kendi şahsi görüşlerine de yer vereceği aktarıldı. Rutte bu

POLİTİKA 07.10.2016, 15:48 07.10.2016, 15:48
Başbakan Rutte çıldırdı
banner105
AD gazetesinde yer alan haberde, Mark Rutte'nin VVD partisinin seçim vaadlerinin yanı sıra kendi şahsi görüşlerine de yer vereceği aktarıldı. Rutte bu seçimde halk ile daha iç içe olacağını ve kendi bakış açısıyla ayrı bir seçim programı hazırlayacağını ifade etti. Hollanda'nın ekonomik krizden el birliği ile çıkmasına '' ülkemle gurur duyuyorum '' diyen Rutte, söz konusu norm ve değerler olduğunda ve buna uymak istemeyenlere '' defol git'' söylemini kullanmaktan rahatsız olmadığını bildirdi.

'' Ne düşünüyorsak bunu dile getirebilmemiz gerek '' sözleriyle düşünce özgürlüğüne dikkat çeken Rutte, yabancıların herhangi bir konuyla ilgili görüş belirttiklerinde gözaltına alınabildiklerini görmezden geldiği görülüyor.

Rutte'nin, ülkede yatırımların ve özellikle sağlık sektöründe yaşanan sorunların giderilmesi için sunacağı vaadlerini ileriki günlerde açıklaması bekleniyor.

Haberde, Rutte'nin inatçı tavırlarına devam edeceği belirtilirken, aşırı sağcı ve sert siyasete yer verceği tahmin ediliyor.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@