Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü (RIVM)'in yaptığı açıklamada, son 24 saatte 4 bin 494 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. 

RIVM, ülke genelinde son 24 saatte 4 bin 494 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 26 daha az olduğu belirtildi.

Yoğun bakım ünitelerinde hasta sayısı düşmeye başladı

Hollanda'da vaka sayılarında yaşanan azalmanın ardından, hastanelerdeki doluluk oranı da düşmeye başladı. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören 2 bin 183 korona hastasının, bugün açıklanan son verilere göre 2 bin 125 olduğu açıklandı. Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hasta sayısının ise 683 olduğu belirtildi. 

Günlük can kaybı düşük seyrediyor

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  13 can kaybının ardından, son 24 saatte de yine 13 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 449'a yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 598 bin 164 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU