Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü (RIVM)'in yaptığı açıklamada, son 24 saatte 7 bin 575 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. 

RIVM, ülke genelinde son 24 saatte 7 bin 575 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 758 daha fazla olduğu belirtildi.

Hastanelerde doluluk oranı hala yüksek

Hollanda'da vaka sayılarında artış yaşanmasının ardından, hastanelerdeki doluluk oranı artmaya başladı. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören 2 bin 551 korona hastasının, bugün açıklanan son verilere göre 2 bin 521 olduğu açıklandı. Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hasta sayısının ise 797 olduğu belirtildi. 

Hollanda'da vaka sayısı 1.5 milyonu geçti

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  24 can kaybının ardından, son 24 saatte 22 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 290'a yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 546 bin 70 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU