banner112

Tunahan Kuzu'dan Hollanda'da Türkiye'yi parçalanmış gösteren haritaya sert tepki

banner94

HOLLANDA 13.11.2020, 14:11 13.11.2020, 16:24
Tunahan Kuzu'dan Hollanda'da Türkiye'yi parçalanmış gösteren haritaya sert tepki
banner119

Hollanda'da Gümrük Bakanlığı ve Gemicilik - Transport Okulunun(STC College) ortaklaşa hazırladığı ders kitapçığında Türkiye'nin bölünmüş haritasına yer verildi. 

Kitapçığın içerisinde belirtilen haritada bütün ülkelerin uluslarası hukuk çerçevesinde belirlenen sınırlarına yer verilirken, Türkiye'nin haritası ise uluslarası hukuka aykırı ve parçalanmış bir şekilde öğrencilere sunuldu.

Türkiye'yi parçalamak istiyorlar

Yer verilen haritada en dikkat çeken bölüm ise Türkiye'nin parçalanması ve sözde büyük Ermenistan ve Kürdistan devletlerine yer verilmesi oldu.  Yine aynı kitapçıkta 'Yarının dünyası' sloganına yer verilmesi ise Türkiye'nin bölünüp parçalanmasının arzulandığının bir göstergesi olarak kamuoyunda dikkat çekti.

Haritaya sert tepki

Söz konusu kitapçığı  DENK partisi milletvekili Tunahan Kuzu sosyal medya hesaplarından kamuoyu ile paylaştı ve gerekli adımların atılacağını belirtti. Tunahan Kuzu paylaşımında yapılan bu küstah davranışları eğitim müfettişlerine şikayet ettiğini belirtirken, kitabın derhal ortadan kaldırılmasını talep etti.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU

Yorumlar (10)
Misafir 12 ay önce
Sayin Tuhan Kuzu boyle olacaksin!!
Birgul 12 ay önce
Bu bize ve ülkemize yapılmış en büyük hukuksuzluk ve saygisizliktir. Türkiye bölünmez bir bütündür. Bu haritanın, bu durumun derhal düzeltilmesini istiyoruz. Kimse bizim sinirlarimizi, kendi çıkarına kendi keyfine göre belirlemeye ne gücü nede ruhu yeter.
Kara 12 ay önce
Bizim bu topraklar için ne kadar şehit verdiğimizi bilmediklerinden kolay konuşuyorlar. Canımızı veririz ülkemizin bir karışını vermeyiz. Biz bütün Avrupa gibi dünya savaşlarından kaçmadık. Hep savaştık ve gerekirse yine savaşırız.
Hadi 12 ay önce
Hollanda çıldırmış,dikkat düşmanca davranışlardalar!
Ogz 12 ay önce
Rüyalarında bile göremezler.
Korkut 12 ay önce
Ne yapacaklarini sasirdilar.batili.kucuk isler pesinde kos koca Turkiye ile adam gecinmek istemiyorlar.ne ysarlarsa.yapsinlar gucleri yetmeyecek.
Pompaci Mülayim 12 ay önce
Başını alırsınız
ÖZ 12 ay önce
Bizde bizim kitaplarda Avrupa ülkelerini birer birer bölelim ne olmuş yani.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@