banner124
banner112

Hollanda’da korona uyarı uygulaması bugün kullanıma açıldı

banner94

Hollanda hükümeti, salgının takip edilmesi için geliştirilen cep telefonu uygulamasını bugün kullanıma açtı.

HOLLANDA 10.10.2020, 12:03 10.10.2020, 12:21
Hollanda’da korona uyarı uygulaması bugün kullanıma açıldı
banner119

Hollanda halkı, bugünden itibaren tüm ülkede korona uygulamasını (Coronamelder) mobil cihazına indirip kullanmaya başlayabilecek.

Ağustos ayından bu yana hazır bekleyen ancak kişisel verilerin korunması ve hukuki temelleri olmaması sebebiyle tartışma konusu olan uygulama yapılan düzenlemeler sonrası meclis ve senatodan onay alarak kullanılıma açıldı.

Akıllı telefonlara ve tabletlere ücretsiz olarak indirilen uygulama, kullanıcıları enfekte olmuş kişilerle yakın temasa geçtiklerinde uyarıyor. Kullanımı zorunlu olmayan koronavirüs uyarı uygulaması (Coronamelder) ile enfeksiyon zincirinin takip edilebilmesi ve salgının kontrol altına alınabilmesi amaçlanıyor.

Cep telefonlarına indirilen uygulama Bluetooth aracılığıyla çevrede bulunan ve virüs taşıdığını uygulama üzerinden cep telefonuna kaydeden kişilerle 15 dakika veya daha fazla süre içinde 2 metreden yakın temas edilmesi durumunda bir sinyal yolluyor. Uygulama tamamen kişisel bilgilerin gizliliği esasına göre işliyor. Kullanıcıların kimlikleri ve bulundukları yerler kaydedilmiyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU 

banner123
Yorumlar (2)
Ayse kayali 1 yıl önce
korona olmak istemiyorum
Ergulay 1 yıl önce
Malesef dünyanın sonu denilen budur ben oldugum 8 ay dir halyam arilarim var Allah sonumuzu hayır etsin maske takin eldivende takalim kendimizi korumaliyiz kendimiz icin
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@