banner112

Hollanda’da kafe, bar ve restoranlar tekrar açılıyor, kabine kapanış saatini 22’ye kadar uzattı

banner94

Kabine, OMT’nin yemek ve kültür sektörünün yeniden açılması tavsiyesini benimsedi. Ancak kapanış saatini 22.00'ye uzattı.

HOLLANDA 24.01.2022, 17:01
Hollanda’da kafe, bar ve restoranlar tekrar açılıyor, kabine kapanış saatini 22’ye kadar uzattı

AD gazetesi ve ANP haber ajansının Den Haag’a yakın kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre, kafe, bar ve restoranlar ile kültür sektörü tekrar açılıyor. 

Hükümetin, Salgın Yönetim Ekibi’nin (OMT) Cuma günü verdiği tavsiyeyi benimsediği ancak OMT’nin ısrar ettiği kapanış saatini (Saat 20.00) akşam 22.00'ye kadar uzatmaya karar verdiği belirtiliyor. 

Öte yandan kapalı ve açık alanlardaki etkinliklerin yapılmasına da izin verilecek ancak maksimum ziyaretçi sayısı koşulu geçerli olacak. 

Buna göre; kapalı mekanlarda ziyaretçi sayısının 1250 kişi, açık mekanlarda ise maksimum kapasitenin üçte birine izin verilecek. 

Hem kapalı hem de açık mekanlara girişte Korona Giriş Belgesi zorunlu olacak.

Hayvanat bahçeleri gibi dolaşım olanağı bulunan halka açık yerlerin açılmasına muhtemelen izin verilecektir. Bu mekanlarda zorunlu ihtiyaç malzemeleri satan dükkanlardaki maske zorunluluğu gibi kurallar geçerli olacak. 

Büyük insan topluluklarının katılımıyla yapılan ve oturma yeri bulunmayan festivallere henüz izin verilmeyeceği belirtiliyor.

Bu gevşemenin ne zamandan itibaren geçerli olacağı ise henüz bilinmiyor.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@