banner124
banner112

Hollanda'da direksiyon dersi alırken maske takmayanlar sınava alınmayacak

banner94

Hollanda Merkezi Ehliyet Bürosu (CBR), ehliyet sınavlarına girebilmek için dersler sırasında maske takılmasının zorunlu olduğunu açıkladı. 

HOLLANDA 15.10.2020, 21:33 17.10.2020, 18:50
Hollanda'da direksiyon dersi alırken maske takmayanlar sınava alınmayacak
banner119

Hollanda Merkezi Ehliyet Bürosu (CBR), maske takmanın ehliyet sınavlarına girebilmek için zorunlu olduğunu açıkladı. 

CBR tarafından yapılan açıklamada direksiyon eğitimi esnasında maske takmayan sürücü adaylarının, direksiyon sınavına alınmayacakları bildirildi.

Kovid-19 salgınının zirve yaptığı Mayıs ayından bu yana, direksiyon ve teori sınavı esnasında maske takmak standart bir uygulama olarak devam ederken, 19 Ekim tarihinden itibaren direksiyon eğitimi alan sürücü adayı ve ders veren eğitimcilere maske takma mecburiyeti getirildi. 

CBR Genel Müdürü eski D66 lideri Alexander Pechtold: "Bir çok kursiyer ve öğretmenin ders sırasında maske taktığını biliyoruz " açıklamasında bulunurken, artık maske takmanın mecburiyet haline geldiğini ifade etti.

Herkesin bu kurala riayet etmesi gerektiğini belirten Müdür Pechtold: "CBR olarak sürücü kursları ile birlikte ancak bu şekilde  kapılarımızın kapanmasını engelleyebiliriz" açıklamasını yaptı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU 

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@