banner124
banner112

Hollanda'da bugünden itibaren yeni kurallar yürürlüğe girecek

banner94

Hollanda'da son günlerde artan Kovid-19 vakaları ciddi derecede alarm verirken, yapılan basın açıklamasıyla birlikte yeni uygulamalar yürürlülüğe girdi. 

HOLLANDA 28.09.2020, 20:24 29.09.2020, 10:36
Hollanda'da bugünden itibaren yeni kurallar yürürlüğe girecek
banner119

Hollanda'da genel ülke yasağını (lock down) önlemek amacıyla ülke bazında yeni tedbirler alınması kararlaştırılmıştır.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge'nın yapmış olduğu ortak basın açıklamasında alınan kararlar şu şekilde:

 • Hollanda genelinde 4 kişiden fazla bir araya gelmek yasaklanmıştır, bu kural evlerimize kabul edeceğimiz misafirler için de geçerlidir. 
 • Evden çalışma tavsiyesi tekrar edilirken,  işverenlerin buna hassasiyetle uyması gerekmektedir. Aksi takdirde 14 güne kadar kapatılma mecburiyetine tabii  olabilecekler.
 • Kapalı alanlarda 30 kişilik sınırın aşılması yasaktır. Restoran ve kafeteryalar için masa başı en fazla 4 kişilik bir limit uygulanacaktır. Daha büyük salonlar için (mesela: düğün salonları) belediye başkanları özel izin verebilecektir.
 • Dışarıda bir araya gelme sınırı ise maksimum 50 kişi olacaktır.
 • Yemek veya içecek sunan mekanlar (restoranlar / kafeteryalar / kıraathane vs)  saat 21:00’e kadar müşteri kabul edebilecekler. Saat 22:00’de ise mekanları kapatacaklar.
 • Müze ve  hayvanat bahçelerine  rezervasyon ile giriş yapılabilecektir.
 • Amatör ve profesyonel spor müsabakalarına seyirci kabul edilmeyecektir.
 • Süpermarketlerde tekrardan alışveriş-arabası mecburiyeti olacaktır. Hassas gruplar (yaşlılar/ kronik hastalar vs) için günlük özel vakitler belirlenecektir.
 • Rotterdam, Amsterdam ve Den Haag şehirlerine sadece mecbur olan seyahatler gerçekleştirilmelidir. Ana ve orta okullar eğitime devam ederken, üniversiteler (MBO/HBO/WO) için daha sonra açıklama yapılacaktır. 
 • 20 Ekim’de bu alınan kararlar tekrardan değerlendirilecektir. Sonbahar tatili (herfstvakantie) için yukarda belirtilmiş şehirlerde, bölge dışından gelen kişiler için otellerde konaklamak mümkün olmayacaktır. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiler daha sonra verilecektir.
 • Şu an için sokakta maske takma mecburiyeti yoktur. Önümüzdeki hafta bazı araştırmaların sonuçlanmasının ardından bu konu ile ilgili yeni açıklamalar yapılacaktır. 

Yeni tedbirler 29 Eylül Salı günü saat 18:00’den itibaren yürürlüğe girecektir.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (3)
Kenan han 1 yıl önce
Saçma sapan önlemler kısıtlama yok okullar açık market arabası ile vürüsü önleyeceğini sanan bir başbakan neyi çözmeye çalışıyor acaba
Ozzie 1 yıl önce
valla bendede çok tuhaf saçma inanki neymiş restaurant 22.00 da kapatılacak virüs saat 22.00 dan sonramı geliyormuş niet normaal valla
Yıldırım 1 yıl önce
Güzel tedbirler bir aya kalmaz virüsü bitiririrz bence
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@