banner112

Hollanda’da bu hafta Sahra Çölü'nden gelen toz dalgası etkili olacak

banner94

Arabanızı yıkatmayı düşünüyorsanız bekleyin! Meteorologlara göre bu hafta Hollanda’da yağmurla birlikte Sahra Çölü tozu da yağacak. 

HOLLANDA 11.04.2022, 11:30
Hollanda’da bu hafta Sahra Çölü'nden gelen toz dalgası etkili olacak

Weer.nl tarafından açıklanan bilgiye göre, bu hafta Hollanda’da Sahra Çölü tozu yine etkili olacak. Mart ayında yaşadığımız gibi araba, bisiklet ve camlar toz ile kaplanacak.

Sıcaklıklar, oldukça uzun bir soğuk dönemin ardından nihayet bu hafta yükselecek. İç kesimlerde ve özellikle güneydoğuda sıcaklıklar 20 derecenin üzerine çıkabilir. Havalar bugünden itibaren güneydoğudan başlayarak ısınacak. 

Hava sıcaklıklarının artmasına ek olarak güney yönünden esen rüzgarla birlikte Sahra tozu da yurtta etkili olmaya başlayacak.

Weer.nl meteorologlarına göre bu hafta Salı günü öğleden sonra küçük bir sağanak yağış ihtimali bekleniyor. Çarşamba günü ise birçok bölgede yağmur etkili olacak. 

Yağmurla birlikte Sahra tozunun da yere ineceğini belirten kurum, toz yoğunluğunun Mart ayındaki kadar çok olmayacağı tahmininde bulunuyor.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (2)
Tombul 2 ay önce
Bizim üzerimize yine zehir atacaklar. Makinalarla kendileri çölden dalga yapiyor icerisine graffinoxit katiyorlar insanlari zehirliyorlar. Gelen tozu sıyırıp biraraya getirin bir miklatiz tutun bakin graffinoxit nasil miklatiz inizda toplaniyor.
Tombul 2 ay önce
Test yapın inen tozun bir miktarini toplayin miklatizi tutun bakin nasil zehiri kum sactiklarini gorun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@