banner124
banner112

Hollanda'da bu akşam açıklanacak yeni tedbirler basına sızdı

banner94

Hollanda'da bugün akşam saat 19:00'da başbakan Rutte ve sağlık bakanı De Jonge'nın yapacakları basın toplantısında açıklanacak tedbirler, kesinleşmese de basına sızdı. 

HOLLANDA 28.09.2020, 16:07 28.09.2020, 16:22
Hollanda'da bu akşam açıklanacak yeni tedbirler basına sızdı
banner119

Den Haag kulislerinde dolaşan tedbirlerine ana hatlarının şunlar olması bekleniyor: 

  • Evden çalışma sıkı kontrol edilecek ve imkanı olan işyerleri evde çalışma konusunda adım atmaya zorlanacak, gerekirse şirketin geçici olarak tamamen kapatılıp işlerin evden yapılması istenecek. 
  • Lokantalar akşam saat 22:00'de kapanacak ve saat 21:00'den sonra yeni müşteri alamayacaklar. 
  • Spor etkinlikleri seyircisiz yapılacak, amatör ya da profesyonel tüm müsabakalar bu yasağa tabi olacaklar. 
  • Amsterdam, Rotterdam ve Den Haag için turuncu kod uygulaması yapılacak ve ancak geçerli bir sebebi olanlara bu şehirlere giriş izni verilecek. 
  • Temas gerektiren mesleklerden hizmet alanların kişisel verilerini bildirmeleri mecburi olacak, böylece GGD için bulaşmanın kaynak ve kontak araştırması kolaylaştırılacak. Berberler de bu kapsama giriyor. 
  • Marketlere sadece dezenfekte edilmiş bir market arabası ile giriş yapılabilecek. 
  • Sosyal kontaklar için grup büyüklüğü hakkında bir karar verilmediği ve üzerinde konuşulduğu bildirildi, bu akşamki basın toplantısına kadar belirlenmesi durumunda açıklanacağı tahmin ediliyor. 

Bu akşam son hali açıklanacak tedbirlerin yarın akşam saat 18:00 itibariyle yürürlüğe gireceği tahmin ediliyor. Basın toplantısına kadar, devletin ilgili tüm kurumlarıyla görüşmeler yapan hükümet, kararlarını kesinleştirmeye çalışıyor. 

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Habernet

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@